Çamaşır Odası Dekorasyonu | Artstyle Mimarlık Blog

Çamaşır Odası Dekorasyonu

Özellikle hanımların uğrak yeri olan çamaşır odalarına yeni bir soluk getirerek, bu sıkıcı ve rutin işleri keyfe dönüştürmeye ne dersiniz?
Evin en mütevazı olan bu bölümünde genelde çamaşır makinası, belki kurutma makinası, birkaç raf veya dolap, çamaşır sepeti ve ütü gibi emekçi eşyalarımız yerleşmektedir. Sizlerde evinizdeki dekorasyondan uzak olan çamaşır odalarını, çok daha sıcak ve sevimli bir alana dönüştürerek, çok daha pratik bir şekilde işlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Çamaşır Odası Dekorasyonu

Çamaşır Odası Dekorasyonu

Bunun için yapılacak ilk adım, eşyalarımızı doğru organize etmek olacaktır. İçerisinde olmaktan keyif alacağınız ferah bir mekânda günlük rutin işleriniz yapmak sizlere yorgunluk değil, keyif verecektir.
İlk önce, sürekli kullandığınız temizlik ürünlerini bir araya toplamalı ve ulaşabileceğiniz bir köşeye bunları güzelce dizmelisiniz. Bunun için portatif duvar rafları ve banyo dolaplarından yardım alabilirsiniz.
Yıkayıp ütülenen kıyafetlerin kırışmaması ve korunması için askılıklara sahip olmalısınız. Çamaşır odanızda ütü yapıyorsanız, portatif de olsa askılık köşesi yaratmalısınız.

Çamaşır Odası Nasıl Dekore Edilir

Çamaşır Odası Nasıl Dekore Edilir

Çamaşır odanızda boş bir alan veya duvar var ise, bu alanı mutlaka değerlendirmelisiniz. Buraya çeşitli raf ve askılık monte ettirerek, evinizde alet kutularını veya yedek eşyalarınızı buraya kaldırabilirsiniz.
Alanınız biraz genişse buraya, beyaz ve renkli çamaşırlarınızı karıştırmadan, kolayca ayırabileceğiniz ve pratik bir şekilde yıkayabileceğiniz çamaşır sepetlerini konumlandırabilirsiniz. Böylelikle sepet içerisinde yığılan çamaşırlar arasında kaybolmayacaksınız.

Çamaşır Odası Dekorasyon Önerileri

Çamaşır Odası Dekorasyon Önerileri

Makinalar ile duvarı veya boy dolabı ile duvarı birbirine yapıştırmayarak, buradaki boşta kalan alan arasına ütü masanızı yerleştirmek, size oldukça fazla yer açacaktır. Böylelikle yerden tasarruf edeceğiniz gibi, açıkta dik duran ütünüzün de devrilme gibi riskini sıfırlamış olacaksınız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*