Kadayıfzade Cafe Dekorasyonu | Artstyle Mimarlık Blog

Kadayıfzade Cafe Dekorasyonu

Kadayıfzade Cafe Dekorasyonu

Zümrüt yeşili bir mekan; Kadayıfzade Cevizlibağ Şubesi
Tatlı sohbetlerin, arkadaş buluşmalarının adresi Kadayıfzade, Cevizlibağ’daki konsept Şubesini hizmete açtı. Tasarım ve dekorasyon uygulaması ArtStyle Mimarlık tarafından yapılan mekan; fıstıklı burmalardan kaymaklı kadayıflara, katmerden künefeye kadar uzanan lezzet yelpazesi ile ağız tadını bilenlere ev sahipliği yapıyor.
Yüksek tavanlı, geniş ve ferah atmosferi ile misafirlerini kucaklayan mekan özel tasarım ürünler kullanılarak inşa edildi. Alanında uzman mimar ve iç mimar ekibi ile mekana hayat veren Artstyle Mimarlık ofisi, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak mekanı tasarladı.

Endüstriyel dekorasyon hakimiyeti
Endüstriyel dekorasyon hakimiyetindeki mekanın tavanı oldukça yüksek. Mekanın ruhunu bozmamak için borular ve tavana monte edilen aparatlar olduğu gibi açıkta bırakılmış. Bu borular aynı zamanda mekanı aydınlatmada kullanılan farklı objelere de askı görevi üstleniyor. Adeta birer davlumbazı andıran dev aydınlatmalar tavanda belli aralıklarla yerini almış. Daha çok aydınlık elde etmek için tasarlanan metal sarkıt lambalar da bunlara eşlik ediyor.
Mekanın farklı bölümlerine konumlandırılan asma tavanlar ise hem dekoratif hem işlevsel. Mekanın ana rengi zümrüt yeşiline uygun metal tasarımlarla oluşturulan asma tavan, asimetrik dalgalanmalarla mekana hareket katıyor. Farklı aydınlatma aparatlarını da, adeta koruyucu bir tabaka gibi sarıyor.

Duvarlar ortadan kalkıyor
Mekanı ferah kılan; yüksek tavanının yanı sıra duvarların ortadan kaldırılmış olması. Mekanı bölümlendirirken duvar yerine paravan şeklinde dikey geniş sütunlar kullanılmış. Özel tasarım zümrüt yeşili fayanslarla kaplanan ve metal kafeslerle çevrelenen dev sütun hem şık hem de mekanın yüksekliğini gözler önüne seriyor.
Ana rengin zümrüt yeşili olarak kullanıldığı mekanda aynı renk farklı tonlarıyla karşımıza çıkıyor. Duvar diplerindeki ahşap kaplamalar, asma tavan, zemin kaplamaları yeşilin en güzel örneklerini taşıyorlar.

Zümrüt yeşili etkisi
Mekanda oturma grupları da farklı ve rengarenk. İkili ve çoklu olarak tasarlanan oturma alanları ahşap ve metal karışımlı masa ve sandalyelerden oluşuyor. Renkli kumaşlarla kaplanmış sırtları ile mekanı canlandıran sandalyeler hem ergonomik hem şık. Ahşap kare ve yuvarlak masalar metal ayakları ile dikkati çekiyor.
Duvarlarda eskitme uygulaması tercih edilirken, mat antrasit renk de zümrüt yeşili ile tam bir kontrast oluşturuyor. Tablolar ve dekoratif objelerle süslü duvarlar, farklı tarzları bir arada kombinlerken, eşyalara en uygun olan dekoratif aydınlatma ve objelerin özenle seçildiği belli oluyor.
Bar tarzı dekore edilen servis köşesi; arka alanında nişli kubbeli eskitme aynalarla dekore edilirken, tezgahın altında da eskitme ayna tercih edilmiş.

Samimi atmosfer

Metal sarkıt aydınlatmalar, metal duvar saatleri, ferforje aksesuarlar, Kadayıfzade iç mekan tasarımı planlanırken fark yaratan parçalar olarak öne çıkarılmış. Lambaderler, sarkıt avizeler, abajurlar, apliklerle hem şık hem samimi bir atmosfer yaratılmış.
Farklılaşmış, müşteriyi evinde hissettirecek ambiyans ve ergonominin tesis edildiği mekanda müşterinin sadece karnı değil ruhu da doyuyor.

Kadayıfzade Yeni Konsepti

Kadayıfzade markası büyümeye devam ederken aynı zamanda da tüm mevcut mağazaları ve yeni yapılacak dükkanlar için müşterilerini yeni mimari konseptiyle karşılıyor.

Kadayıfzade yeni mağazalarının dekorasyonunu Artstyle Mimarlık ekibine teslim etmiştir.

Artstyle mimarları  Kadayıfzade için farklı ve sıradışı bir mimari konsept geliştirdi.Müşterilerinin rahat ve konforlu bir atmosferde ağırlamak adına yapılan tasarımları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Kadayıfzade Mimari Tasarımlar

Renklerin ahengi
Huzur verici soğuk renklerle neşeli sıcak renkleri bir arada kullanan Artstyle Mimarlık Ekibi iç mimarları, oluşturdukları ahengin etkisini mekana yansıtmayı başarmışlar. Tatlı yiyip tatlı sohbetler edeceğiniz mekana yeşilin huzur verici etkisini yansıtırken, canlı renklerin enerjisini kullanmayı da ihmal etmemişler.
Mekanın geneline hakim estetik bütünlük ve uyumlu renk skalası ile mekanın ruhu korunmuş. Doğru renkleri, doğru objelerle birleştirilerek yakalanan mükemmel uyumu müşterilere de yansıtan bir mekan yaratılmış.

 

Kadayıfzade Cafe Dekorasyon Sonrası Hali