Villa Dekorasyon Örnekleri, Villa Dekorasyonlari | Artstyle Mimarlık Blog

Villa Dekorasyonu,Villa Dekorasyon Örnekleri

Villa Dekorasyon Örnekleri

 

Komple Anahtar Teslimi Villa Tadilat ve Dekorasyon Çalışması

İstanbul Bahçeşehirde bulunan Kelebekler vadisi projesinde 2 adet villa birbirinden farklı şekilde tasarlanıp dekorasyonu uygulaması yapılmıştır.Artstyle tarafından yapılmış olan bu iki villada ev sahiplerinin birbirinden farklı istekleri doğrultusunda kendilerinden aldığımız yönelimler ve bizim tasarımlarımız doğrultusunda ortaya çıkmış ve birbirlerinden tamamen farklı iki villa olmuştur.

Birbirinden farklı olan bu Villa dekorasyonlarını ve bununla birlikte diğer mimari tarzlarda döşenmiş villa dekorasyon örneklerini aşağıdaki yazımızda inceleyebilirsiniz.

 

1-) Modern Tarz Mimari ile Yapılmış Villa Dekorasyonu

Günümüzün güncel teknolojik ve yaşam tarzını yaşatan mimari tarzdır.Kullanılan her türlü aksesuar kullanıldığı döneme ait güncel obje ve aksesuarları içermektedir.Modern tarz villa dekorasyon örneklerini incelemek ve bu tarz ile yapılmış bir uygulama için buraya tıklayınız

 

Hem teknolojiyi hemde yaşam tarzını yansıtan genel anlamda en fazla kullanıla mimari tarz Modern Mimari tarzdır.

 

2-) İngiliz Tarz Mimari ile Yapılmış Villa Dekorasyonu

Yine Kelebekler vadisi projesinde bulunan bu villa da ise ev sahibinin isteği doğrultusunda ingiliz tarz yani geleneksel mimari motiflere ek  modern yapı öğeleri birlikte kullanılarak bir villa dekorasyonu yapılmıştır.

ingiliz tarzı

Yerleşim olarak birbirinin aynısı olan bu villalarda biraz daha country İngiliz tarzı döşenmiş villa için BURDAN inceleme yapabilirsiniz.

3-) Klasik Villa Dekorasyon Örnekleri

Klasik tarz hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecek bir mimari tarzdır.Daha çok kumaş ve ahşabın el sanatlarına ağırlık vermesi ile harmanlanmış bu tarzda el işçiliği ve malzeme yoğunluğu oldukça fazladır.

Klasik villa dekorasyon örneklerini ve daha detaylı bilgi için lütfen bu yazımızı inceleyiniz.

 

klasik villa dekorasyon

 

4-) Neo Klasik Villa Dekorasyon

Neo Klasik mimariye tam olarak yapıdaki her alana ayrı bir kimlik vermektir.

Genel olarak yapının tamamında bir yaşanmışlık vardır.Her duvar için ayrı bir tarz vardır.Neo klasik mimari tarzda ki villa dekorasyon çalışmaları diğer tarzlardan daha fazla uğraş ve vakit gerektirmektedir.Nedeni ise her bir duvar için ayrı bir kimlik çalışması ve villa da ki her mahal için farklı yaşanmışlık hikayeleri olan aksesuarlar aramak ve bulmaktır.

 

vintage villa dekorasyon

 

4-) Vintage  Villa Dekorasyon

Vintage günümüzde modern eşyalarla geçmişte kullanılmış ve her birinin farklı hikayesi bulunan tarihi objelerin bir arada kullanma ile ortaya çıkmış bir tarzdır.

Vintage villa dekorasyon çalışmaları içerisinde eskiden ve modern kimlikten karma aksesuar ve dekorasyon örneklerini bulabileceğiniz ve sizi rahatsız etmeyecek dekorasyon çalışmasıdır.

vintage dekorasyon örnekleri

 

Vintage eski ve yaşanmışlığı bulunan mobilya ve her türlü aksesuarı yeni malzemelerle harmanlayarak kullandığımızda ortaya çıkan harika bir dekorasyon tarzı olup,günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir.

 

 


1 Comments on this post

  1. […] alacağımız bu villa,Modern villa dekorasyon çalışmasına iyi bir örnek […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*