İç Mimar Fiyatları,İç mimarlık Fiyatları | Artstyle Mimarlık Blog

İç Mimar Fiyatları,İç Mimarlık Ücretleri

İç Mimar Ücretleri;Ev veya İşyerinizi yeniden dekore etmek istiyorusunuz ve Bir Mimar ile çalışmak istiyorsunuz.Peki sizi nasıl bir maliyet bekliyor.

İç Mimar ve İç Mimarlık Fiyatları

İç mimarlık hizmetleri günümüzde oldukça tercih edilen bir olaydır. Birçok insan gerek şirket gerekse de özel mülkleri için bu hizmetten yararlanmak istemektedirler. Bu son zamanlarda daha tercih edilir olmuştur. Bunun da en büyük nedenlerinden biri kesinlikle görselliğe verilen önemin artmasıdır. Bir evin veya şirketin dış mimarisini düşünün. Belki hiç kimsede olmadığı kadar güzel ve ihtişamlıdır. Ama içi aynı şekilde değilse dışının da pek bir önemi kalmayacaktır. O yüzden bir işlem sırasında iç mimariye de oldukça önem verilmelidir. Bu işlemler sırasında muhakkak bir profesyonelden bir işi bilenden yardım alınmalıdır. Daha sonra karşılıklı istek ve görüşlerin mükemmel sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

İç Mimarlık Fiyatları

Bir ev veya başka bir mülkiyetinizin içi konusunda bazı isteksizlikleriniz olabilir. Bunu değiştirmek için bir iç mimar ile anlaşıp olaya hemen giriş yapmak isteyebilirsiniz. Ama fiyatlar belki sizi tereddütlü bırakıyordur. Tabi böyle bir işe kalkışılıyorsa belirli bir miktar ödenek ayırmak şarttır. Çünkü istekleriniz ölçüsünde mimarinin gerektirdiği bir takım şeyleri almanız lazımdır. Yalnız bu işin sonuna gelindiğinde alınacak olan hazzında bir kenara atılmaması gerekir. İç mimarlık fiyatları da öyle sanılanlar kadar yüksek değildir. Yalnızca ekstra şeyler eklettirmeniz veya yapılmasını istemeniz maliyeti çoğaltabilir bunun haricinde sizi fazla zorlamayacaktır. İç mimarlık hizmeti esnasında ilk olara istenilen şeyleri doğru bir biçimde mimarınıza anlatmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise bu işin tekrarının pek mümkün olmamasıdır. Ya ona bu işi tamamen bırakıp ortaya çıkanı kabul etmelisiniz. Ya da sürekli işin başında olmalı ve yapılan edileni kontrol etmelisiniz. İşte bu sayede istediklerinize ulaşabilirsiniz. İç mimarlık hizmeti ve iç mimarlık fiyatı konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz bizleri 0212 573 99 49 nolu numaradan Hemen Arayabilirsiniz.. Artstyle iç mimarlığın projelerinin de yer aldığı bu site sizlere oldukça iyi bilgiler sunacaktır. Bunun için bir önce siteye girebilir ve araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

İç Mimarların Çalışma Şekilleri

İç Mimarlar veya İç Mimarlık Şirketleri çeşitli şekillerle müşterilerine hizmet etmektedir.Bu şekil tamamen müşteri ile firma arasında yapılan ikili konuşmada belirlenir.Bu çalışma şekillerinden bir kaçını sizler için maddeleyecek olursak

1.Anahtar Teslimi Proje:

Bu tarz işlerde İç Mimar veya İç Mimarlık şirketi müşterisinin ev veya işyerine hem proje hemde işin inşaat kısımları (elektrik,sıhhı tesisat,alçı,boya,duvar kağıdı,parke,seramik,fayans vs) hemde daha ince imalatlar olan,perde,mobilya ve diğer tüm ayrıntılar için toplam genel bir anlaşma yapar,taraflar arasında yapılan bu anlaşmaya ek olarak proje dahilinde yapılacak tüm işler kalem kalem yazılıp,imalatlar sırasında kullanılacak malzemelerin adet ve markalarına kadar tüm detayları belirtilerek sözleşmeye dahil edilir,ileride aksiliklerin veyahut oluşabilecek kötü senaryonun çözümünü çabuk sağlayabilmek adına bu çok önemlidir.

Mimar bu şekilde yapılan işlere belirli bir tek fiyat söyleyerek projenin tamamını belirtilen fiyatta belirtilen sürede teslim eder ve ödemesini alır.

Bu şekilde yapılacak işin cinsi ve toplam metraja bağlı olarak projenizin fiyatları değişiklik gösterir.Bu şekil yapılacak işlerde belirgin bir fiyat çıkartmak mümkün değildir.

2.Maliyet artı KAR

Bu şekilde yapılacak işlerde İşveren İç Mimar tarafından projelendirilen yapının başından sonuna kadar tüm yapılacak masraflarını kendisi öder,Mimar projenin tüm detay ve iş takibini ve yapılan işin kalitesinden sorumludur,fakat oluşabileçek maddi hiçbir sıkıntıdan sorumlu değildir.

Bu tip anlaşmadan İşveren ile Mimar belirli bir oranda anlaşırlar,Bu oran genellikle işin boyutuna bağlı olarak değişmekle beraber konut,villa ve orta ölçekli işyeri projelerinde % 10-%25 arsında değişir.

Bu iş şeklinde İç Mimarın Alacağı Tutar, İnşaat süresince yapılan tüm masrafların toplamı ile Anlaşmaya varılan yüzdelik oranının çarpılmasından ortaya çıkan tutar kadardır.

Örnek olarak Villanızın toplam dekorasyon masrafları : 300.000 (ÜçYüzBin TL)  tuttu diyelim ve siz % 15 olarak Maliyet +Kar anlaştınız.

O zaman Mimarın sizden Talep Edeceği tutar : 300.000 x %15 = 45.000 (Kırkbeşbin TL) Olacaktır.

3.İç Mimari Proje Hazırlatmak

Bu anlaşma şeklinde ise müşteri İç Mimardan sadece ev veya işyeri için İç Mimari proje hizmeti almak ister ve bunun için bir bedel ödemeyi taahhüt eder.

İç Mimar bu anlaşma şeklinde dekore edilecek mekan için tüm projeleri ve detayları hazırlayarak(elektrik,sıhhı tesisat,alçıpan detayları,mobilya üretim detayları) vb işverene teslim eder,ve bu detay projeler ile işveren bu işi kendi imkanları ile yapabilir olmalı,Burada Mimarın ve İş verenin kesinlikle dikkat etmesi gereken husus projelerin net ve bir usta tarafından rahatlıkla anlaşılabilir olması gerekliliğidir.

Bu tarz projelerde yaklaşık olarak m2 ye göre fiyatlar değişmekte olup ortalama

50-100 m2 bir işyeri için proje ve tüm detayların hazırlanması : 7.000-10.000 TL arasında

100-150 m2 bir ev için için proje ve tüm detayların hazırlanması : 10.000-15.000 TL arasında değişmektedir.

 

Artstyle Mimarlık olarak aşağıda size bir Kuyumcu Mağaza sahibi olan müşterimiz için yapmış olduğumuz Proje desteği çalışmamızı resimler ile ifade etmeye çalışacağız.

Müşterimiz için öncelikle kendisinin beğeneceği şekilde bir konsept hazırlayıp bunu 3 boyutlu hazırlattıktan sonra,üzerinde mutabakata vardığımız projeyi detaylandırarak imalatçılara projelerini teslim ettik.

 

 

Aşağıdaki Resim Galerisinde bulunanlar ise Mağazaya ait Uygulama Proje ve Detaylarıdır.

16 Comments on this post

 1. Merhabalar 70m2 bir çatı katımız var biz içinde biraz degisiklik yapmak istiyoruz sizce bu bize kaça mal olur ?

  Gülşah turan / Cevapla
  • Merhaba Gülşah hanım,Bu soru çok yoruma açık bir soru ne derece değişiklik yapacağınıza bağlı olarak değişiklik gösterir,
   Köklü bir değişiklik ise 30-140 bin ama daha az rotuşlarla hafif bir toparlama derseniz sadece boya vs için ise 5-10 bin arası değişkenlik gösterir.

 2. merhabalar 150 m2 bi evimiz yapılıyor. sadece salonunu iç mimar ile berbaer döşemek istesek bize ne kadara mal olur ? alçısı falan hersey yapılı sadece esya seciminde boyutlarında dogru yerleşimnde yardım almak için

  sümeyra / Cevapla
 3. Merhabalar. 120 metrekare bır evım var esımle beraber memuruz. Ikı memurun odeyebılecegı sekılde evın esyalarıyla beraber orta derece goze hos gelen bı tasarım ne kadar a mal olur.bız hıcbırseye karısmayacagız hersey sızde olacak

  Yılmaz / Cevapla
 4. Merhaba.. 300 metre kare işyeri kiraladık burayi anahtar teslim bizim istediğimiz konsepte hazırlanması için uzmana danışmak istiyoruz.. Kosgeb ile anlaşmanın varmı..

  Mustafa / Cevapla
 5. Merhabalar bizim 70 metrekarelik bir evimiz var tamamen duvar kirmali dekorasyon nekadara maal olur

  hilal / Cevapla
 6. Biz ofis dizaynı istiyoruz bu anlamda lütfen yardımcı olurmusunuz, mail üzerinden konuşabilirmiyiz?

  Şeyda / Cevapla
 7. 15metre kare bir dükkan cafe yapmak istiyorum ev reçeli ve Türk Kahvesi satıcam böyle bir konsept ne kadar olur

  05340575608 / Cevapla
 8. merhabalar 185 m2 bi evimiz yapılıyor. sadece salonunu iç mimar ile beraber döşemek istesek salon 40m bize ne kadara mal olur ? alçısı falan hersey yapılı sadece esya seciminde perde halı seçiminde boyutlarında dogru yerleşimnde yardım almak istiyorum ne kadara mal olur bilgi almak istiyorum

  Aytül DEMİRDÖVEN / Cevapla
 9. Merhaba 100 M2 bir kafe için ortalama bir fiyat söyleyebilir misiniz? Uygulama yapılacak dükkan yeni yapılmış henüz içinde oturulmamıştır.

  Mustafa / Cevapla
 10. 30 m2 Antalya ışıklarda dükkan kiraladım iç dekorasyon olarak basit ama gösterişli bir dizayn istiyorum. Eskitme bir duvarı Eskitme Çit Tahtaları ile diğer duvar ise siyah zemin üzerine çikolata yazıları ingilizce ispanyolca yazılar ile büyük küçük kahve çikolata ve dondurma gibi yazılar yazılmasını istiyorum. İş yerinin içinde ortada 2 kolon var onlarında size vereceğim şekilleri beyaz zemin üzerine kabartma şeklinde resimlerin yapılması ve duvar kağıdı olarak çıkarılıp kolonlar yapıştırılmasını istiyorum. Maliyet tahmini olarak ve zaman süre olarak ortalama nekadar tutar ve sürer

  Erhan / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*