İç Mimar olmak için Özel Yetenek Gerekirmi? | Artstyle Mimarlık Blog

İç Mimarlık için Özel yetenek Gereklimidir?

İç Mimarlık için Özel yetenek Gereklimidir?

İç Mimarlık okumak isteyen birçok kişinin akıllardaki ortak sorudur sanırım bu,

İç Mimar olmak istiyorum fakat özel yeteneğimin olduğunu düşünmüyorum ve dolayısıyla İç Mimar olamayacağım?

   Bu konuya mesleğin içinden birileri olarak belirtmeliyizki,özel yetenekte diğer her şey gibi çalışarak ve displinize edilerek insanda oluşabilecek bir durumdur.

İç Mimarlık da perspektif çizimi

Türkiyede birçok Üniversite Özel yetenek sınavıyla öğrenci almaktadır.Bunun dışıda bazı devlet Üniversiteleride (İTÜ,ODTÜ gibi) sadece ÖSYM tarafından yapılan ve tamamen merkezi yerleştirmeye göre öğrenci almaktadır.

 

Mevcutta Artstyle Mimarlık bünyesinde hem Üniversiteye Özel yetenek sınavı ile girerek Lisans diplomasını almış,hemde ÖSYM sınavına girerek çalışıp bölüme kendine adapte ederek mesleği benimseyip bölümü en iyi derece ile bitirmiş takım arkadaşlarına sahibiz,Biz firma olarak iki elemanımızında çalışma şeklinden ve projelerinden memnunuz.

Bundan 20 sene evvel gerçekten bir mimar için özel yetenek olmazsa olmaz idi ançak artık öyle değil,Kimse özel el yeteneği olmadığı için arık tasarımcı ruhunu bastırmasın,eğer 3 boyutlu düşünme yeteneğine sahipseniz ki bu çok önemli sizin yapmanız gereken tek şey onu ekrana dökebilmektir.

Unutmayın yetenek muhakkak disiplinli çalışmak ve isteyerek çabalamak ile geliştirilebilir bir olgudur.

Aşağıda İç Mimarlar tarafından yapılmış İç Mimari tasarımların el ile yapılmış hallerini görebilirsiniz.

iç mimar özel yetenek çizimleri (1)

iç mimar özel yetenek çizimleri (2)

 

iç mimar özel yetenek çizimleri (3)

iç mimar özel yetenek çizimleri (4)

iç mimar özel yetenek çizimleri (5)

 


249 Comments on this post

 1. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum fakat çizim yeteneğim yok .ama iç mimarlık bana en uygun meslek olduğunu düşünüyorum zevkli bi insan olduğumu sölerler genelde. Hayal gücümde iyi . Sizce bu meslek bana uygun mudur . Çizimi kursla gelıstırebılırmıyım?

  Merve / Cevapla
 2. Merhaba. Ben iç mimar olmak istiyorum. Ama çizim yetenegim yok. Bu iç mimar olmama engelmi . Zevkliyimdir ama bunu kagıda dökemem

  Zülal / Cevapla
  • Hayır bu sizin için bir engel değildir.Özel yeteneğinizin olmasının sadece size avantajı olacaktır.

   admin / (in reply to Zülal) Cevapla
   • Ben TM öğrencisiydim. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı TM bölümünde. Sayısaldaki İç Mimarlık ile TM’deki İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın farkı nedir? Türkiye’de İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın bulunduğu 4 devlet üniversitesi var bu üniversiteler yetenek sınavıyla mı alıyorlar? Ben çizim yeteneğimin olmadığını fakat o bölümü puan olarak kazanabileceğimi düşünüyorum ne yapmalıyım? Birde bu bölümün iş bulma olanakları nelerdir? Bana bilgi verebilir mısınız?

    Nazlı / (in reply to admin) Cevapla
 3. Merhaba, bende şuan resim öğretmenimle çalışmaya başladım. Bende Iç Mimar olmak istiyorum, küçüklükten beri hayalim. Kontenjan Kadir Has Üniversitesinde çok az. Sınavlara da daha çok meslek lisesinden geçiş yapıyorlar sanırım. Benim de öyle fark ettiğim özel bir yeteneğim yok. Sınavlar zor mudur? Neler çiziyorlar bilginiz var mı?

  Buse / Cevapla
  • Buse merhaba;
   İç Mimarlık özel yetenek sınavlarında genellikle figür ve mekan çalışmaları yaptırılır,genellikle hayal gücünüzü ve oran orantı gabiliyetiniz kontrol edilir

   • Peki detaylı bir çizim istiyorlar? Renkli ve profosyonel b li r çizim mi bekliyorlar? Cunku ben de bu bölümü okumak istiyorum çizim yeteneğine ve iyi bir matematige sahip oldugumu dusunuyorum ama yetenek sınavı gözümü korkuttu

 4. Merhaba. Yaklasik bir ay sonra sinava giricem.Hedefim Istanbul Universitesi -Eczacilik ya da Istanbul Teknik Universitesi-Ic mimarlik. Hangisi agir basiyor derseniz eczacilik daha agir basiyor ama gelecegi beni korkutuyor. Cizim yetenegim yok denecek kadar az,sizce gelecegi yok sayip “nasilsa calisirim bir yerde” diyip eczacilik mi olmaliyim,yoksa ic mimar mi?

  merve / Cevapla
  • Merve merhaba;
   Eczacılık ve İç Mimarlık birbirinden çok farklı meslek dalları,bunların ikisinin arasında bir tercih yapacaksanız biz tabikide İç Mimarlığı tavsiye ederiz,İç Mimarlık ta özellikle iç mimari çizim yeteneğinin olmasına gerek yok,

 5. İc mimarlik icin hangi universite olsuguu onemli mi hani istanbul da herhangi bi universite olsa da okunur mu ?

  Mervenur kilinc / Cevapla
 6. Bn ic mimar olmak istiyorum resmim cok iyi matematigim orta sizce ic mimar olabilur miyim?

  sena / Cevapla
 7. meraba arkadaşlar iç mimar okumak istiyorum ama özelde o yüzden yetenek sınavı önemli mi

  ecrin / Cevapla
 8. Merhaba arkadaşlar bilkent üniversitesinde iç mimarlık okumak istiyorum fakat çizime dair en ufak bir bilgim bile yok korkum şudur ki ; mezun olabilir miyim?

  Semh / Cevapla
 9. Merhaba ; Ic mimarlık okumak ıstıyorum hemde cok !!! fakat cızım yetenegım yok. tm puanıyla alan okullar var . bu okullarda kendımı gelıstırebılırmıyım..? sımdıden tesekurler:))

  su / Cevapla
  • Merhaba Su;
   Benzeri soruları daha evvelde yanıtlamıştık, özel yeteneğiniz olmasada bu konuda kendinizi fazla emek harçayarak kesinlikle geliştirebilirsiniz.

 10. Merhaba ben 7 ay sonra siinava gireceğim ic mimar olmak istiyorum cok hemde .. sorulan sorular hep ayni cizim yeteneğim yok zaten cizim sinav icin onemli sonrasinda dediginiz gibi kendimizi gelistiririz ama sinav icin figur ve mekan calismalari yaptiriliuor dediniz onun icin bi cizim yetenegi gerekir oyle degil mi

  ayşem / Cevapla
 11. ben doğu akdeniz üniversitesine gidecem..yetenek sınavıyla alıyormuş.ama hiç çizim yapamıyorum.ne yapabilirim..

  sara / Cevapla
  • Merhaba Sara;
   Doğu Akdeniz Üni. eğer özel yetenekle öğrenci alıyorsa bu konuda sınav (özel yetenek sınavı) öncesi kendinizi yetiştirmeniz gerekecektir,Bu konuda tavsiyemiz öğrencileri özel yetenek sınavlarına hazırlayan kurslara gitmeniz,bu konuda internette araştırma yaparak sizin için uygun gördüğünüzün kurslardan eğitim alıp yetişmiş bir vaziyette Üniversitenin Özel yetenek sınavına girmeniz olacaktır.

 12. merhabalar ben iç mimar olmak istiyorum bir keresinde karalama ile insan resmi çizmiştim kuzenimde bunu resim hocasına götürmüş hocası da demş ki çizgileri çok cesaretlice atmış kuzeninde yetenek var demiş ama inanın bana koltuk çizin diyin hemen çizemem ama iç mimar olmak istiyorum sizce ne yapmalıyım

  ümran / Cevapla
  • Merhaba Ümran;
   Öncelikle normal derselerinin de iyi olması sana avantaj sağlar bu konuda
   Sana tavsiyem Özel yetenek sınavına hazırlanman,bu konuda üniversitelerin özel yetenekle öğrenci alan bölümlerine öğrenci hazırlayan özel kurslara giderek burdan bilgi almak onlar sana yol gösterecektir.

 13. Meraba bütün sorular ic mimarlik bende dış mimarlik okumak istiyorummm dis mimarindaa cizim yeteneginin olmasii gerekiyor muuuu bideeee benim bu cizimlere dair en ufak bir tecrubem yok yani kursa gitsem ogrenebilir miyim kendimj gelistirip bende boyle guzel resimler cizebilir miyimm???

  Busra Kurak / Cevapla
 14. Merhaba bende ic mimar olmak istiyorum şuan resim karakalem kursuna ve grafik tasarım kursuna kayıt olmayı düşünüyorum çizimlerim iyi değil ama kursta kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. matematiği hiç yapamıyorum ve hayal gücümde iyi değil sizce bunlar çok sorun olurmu

  emine / Cevapla
 15. Birde özel üniversitelerin yetenek sınavları devlet universitelerine nazaran daha kolay diye duymuştum bu konu hakkında da bilgi verebilirmisiniz

  emine / Cevapla
  • Merhaba Emine;
   Özel yetek sınavları ilgili üniversitelerin hocalarının insiyatifine kalmıştır çoğu zaman,lakin özel okullardaki sınavların devlet okullarına nazeren daha kolay olduğunu kesin anlamda söylememiz yanlış olur.

 16. merhaba iç mimar olmak istiyorum fakat çizim yeteneğim yok. türkçe-matematik bölümü son sınıf öğrencisiyim. yetenek sınavı olmadan tm bölümünden hangi üniversitelere girebilirim ?

  conn / Cevapla
  • Merhaba Bora;
   Örnek olarak İtü,Odttü ve buna benzer birçok devlet ve özel vakıf üniversiteleri mevcuttur.

   • Öncelikle tek tek soruları cevaplamaniz taktir edilecek bir durum. Simdi ben de iç mimar olmak için istekli olanlardanim şu an 11. Sınıf eşit ağırlık bölümü ve imam hatip Lisesi öğrencisiyim çizim yetenegim var ama geliştirmek için hiç bir kurs ya da yardım almadım matematik yapabiliyorum ama hangi sınava nasıl gireceğim özel yetenek sınavına dair hiç bir şey bilmiyorum sınavlar için ne yapmam gerek bilmiyorum beni biraz aydinlatirmisiniz?

    • Merhaba Hale;
     internetten Özel yetenek sınavına öğrenci yetiştiren kurslar diye bir arama yap lütfen,Bu kursların İç Mimarlık özel yetenek sınavlarına öğrenci yetiştirmede faydalı olduklarını duymuştuk,ve bunun yanı sıra normal olarak sınavlara ÖSS ye yani çalışmaya devam etmelisin .Çünkü minumum alman gereken bir puan olacak.

 17. merhaba. tm bölümü 11.sınıf öğrencisiyim.herkes artık bir hedef koymamı söyüyor.ne olucaksın dediklerinde verdiğim cevap iç mimarlık istiyorum ama çizimim yok diyorum.çalışmayla olur demişsiniz fakat özel yetenek olmayınca bu meslekte para yok diyorlar siz ne düşünüyorsunuz? ayrıca Tmden alan devlet üniversiteleri hangileri acaba?ben bitek akdeniz ile hacettepeyi biliyorum

  aylnn / Cevapla
  • bende 9 sinif ogrencisiyim ve mimar olmak istiyorum degil olucam!!!!
   allah herkesin gonlune gore versin insaallah.kimse anne karninda ogrenmedi hicbir seyi tabiki cizimde onemli fakat calisinca dwrsini alinca o da olur yeterki istek olsun kisacasi inqnc basladiginda endise biter

   ezgi / (in reply to aylnn) Cevapla
 18. merhaba ben msgsü iç mimarlık 1. sınıf okuyorum türkiyedeki iç mimarlıık eğitimini yetersiz görüyorumm yurt dışında okumam için ne yapmalıyım??

  adem / Cevapla
  • Merhaba Adem;
   Bölüm hocalarınızla görüşerek Erasmus dediğimiz değişim programıyla yurt dışında eğitiminizin bir kısmına devam edebilirsiniz.Bu konuda okul derslerinizin ve iyi ve dil probleminizin de olmaması gerekir.Size tavsiyemiz
   1.İngiltere ve 2. iTALYA

 19. Merhaba kucuklugumden beri iç mimarlik istiyorum bu sene sinava hazirlaniyorum ygs ve lysye girecegim fakat yetenek sinavi olayini anlayamiyorum ornegin mimar sinani istiyorum ygs ve lysye girdikten sonra bi de onun 3 yetenek sinavina mi girecegim bilgilendirir misiniz tesekkur ederim.

  Büşra / Cevapla
  • Merhaba Büşra;
   Mimar sinan üniversitesi ilgili bölüm için özel yetenek şartı koşuyor,fakat başka devlet üniversitelerinde sadece ösym sınavı ile öğrencide alınmaktadır.

 20. yetenek sınavlarında sadece resim mi çizdiriliyor yoksa genel kültür gibi test soruları da var mı

  merve / Cevapla
 21. İc mimar ne kadar maas alirr

  didem / Cevapla
 22. merhaba bn iç mimar olmak istiyorum ama anadolu lisesinde okuyorum ve üniversite seçeceğim zaman yetenek sınavıyla mı alınıyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  eylül / Cevapla
 23. iç mimar olmak için sayısal mı seçmeliyim yoksa TM mi ?

  eylül / Cevapla
 24. Merhaba. Bi kac ay sonra sinava giricem. Ve yetenegimde herkes olduğunu söyleer ve bende yetenek sinavina girmek istiyorum. Merak ettigim şey şu, yetenek sinavina kendim evde calisarak girsem yeterli olabilirmi? Sonucta bu sirada ygs lys’yede çalışmam lazim. Simdiden teşekürler

  beyza / Cevapla
 25. Merhaba benim çizimleri m in çok iyi olduğunu söylerler hatta beni mimarlığa bile yöneltiler bende mimarlık istiyorum ama bir yandan da insan kaynakları okumak istiyorum hangi mesleği secsem bilemiyorum bana yardımcı olur musunuz ve Mimarlık yetenek Sınavı ile alıyor mu? Anlayışınız için Teşekkürler .

  Uğur Ergül / Cevapla
 26. Merhaba. Benim çizim yeteneğim vs süper fakat matematik yapamıyorum bu engel olur mu. Sadece türkçe yaparak basarabilir miyim ?

  eren / Cevapla
 27. Merhaba. Bende iç mimar olmak ve bu işde çok iyi olmak isterim. Lakin nasıl ve nerden başlayacağımı bilmiyorum. Kendimi nasıl geliştireceğimi bilemiyorum. Doğruyu söylemek gerekirse bu işte başarılı olamamak korkusu var. Kendime güvenim yok. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. İç mimar olmak için kendimi nasıl geliştirmeliyim? Cevabı mail adresime gönderiniz lütfen. Teşekkürler…

  Burhan / Cevapla
 28. Merhaba benimde burdaki hetkes gibi hayalim ic mimarlik fakat aklim gercektende cok karisik kimileri tavsiye eriyir kimileri dakin gitme diyir. Cizim kismina gekincede evet yetenegim var disardan yapilan yorumlarda oyle hayal gucumde kuvvetlidir. Tabi isib aci kismi su kafami karistiran matematik. Evet matematik goruyorun ama sifir univ. Sinavindada p3k bir sey yapabilecigimi zannetmiyorum. Peki sizin yorumunuz ne matematik illaki sartmi sayisalim yok diye vasmi geceyim hayamdeki meslekten ?l

  damla / Cevapla
 29. Merhaba ben mimari dekoratif sanatlar öğrencisiyim iç mimarlığa dgs ile geçiş yapabiliyoruz bizdi de yetenek sınavına dahil ederler mi ? Bilgisayar üzerine çizimde başarılıyım. El yeteneği daha düşük.

  ersin / Cevapla
 30. Merhaba ben 11. sınıf TM öğrencisiyim iç mimarlık ve çevre tasarımı okumak istiyorum.Bunun için ygs de gerekli puanı alıp birde ÖSYM’ye mi girmem gerekiyor.Son olarakta çok zor bir bölüm olduğu söyleniyor ne kadar doğru ?

  Şükran / Cevapla
 31. merhaba, ben yurtdışından YÖS sınavıyla istanbulda iç mimarlık okumak istiyorum fakat yetenek sınavı gerektirmeyen üniversiteleri bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

  Ayla / Cevapla
 32. Merhabalar. Çizime her zaman ilgim olmuştur. Çeşitli objelerin çizimlerini canım sıkıldığında çizmeye çalışırım. Zevklerime de güveniyorum. Daha önce mimarlığı hiç düşünmemiş iken birden bire iç mimarlığa ilgi duymaya başladım. Yakında YGS sınavına gireceğim. İç mekan tasarımı diye bir ön lisans bölümü fark ettim. Denemelerime göre rahat bir şekilde kazanabiliyorum. Bitirdikten sonra iç mimarlığa geçme şansım var DGS sınavı ile. Fakat matematik ile ciddi sorunum var. Yine de iç mimarlık istiyorum. Belki LYS sınavına da hazırlanıp direkt olarak iç mimarlığı da kazanabilirim ama emin değilim. İç mekan tasarımı bölümü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir acaba? Ve matematiğim kötü olsa da yaratıcılığımla ve diğer derslerimle kurtarabilme şansım var mıdır acaba? Teşekkür ederim.

  Yasin / Cevapla
 33. Merhaba benim çizimin oldukça iyi ve resim 1si olmuştum ayreten sketchup programında iyi kullanıyorum lise 12.sınıftaym YGS den kaç puan almam lazım şimdiden teşkkrlr

  harun / Cevapla
 34. Ben iç mimar olmak istiyorum resim yeteneğim çok başarılı fakat matematikte sıkıntı yaşıyorum . Bu sorunu nasıl gıderebılırm ve matematik iç mimarlıkta çok önemlimi ?

  Sude / Cevapla
 35. Merhaba, ben meslek lisesinde okuyorum matematik dersim kötü sayısal okumak istemiyorum ama iç mimarlık okumak istiyorum bunun etkisi ne olur ? iç mimarlıkla matematiğin ne kadar bağlantısı var ?

  Sevtap / Cevapla
 36. (1) merabalar ya ben tek hayalim var oda iç mimarlık eger iç mimar olamamssam baska meslek kesinlikle olamam bu benim hayatım söz konusu derslerim iyi degil faka bu sene aklım basına geldı ve her turlu calısmaya razıyım calısıyorumda 8 snıf ögrencisiyim bana biraz abi tavsiyesi verirmisiniz

  (2) ben 8 sınıftayım seneye liseye gecicem allahın izniyle hangi liseye gidersem benm için iyi olur mesleklisesimi yoksa güzel sanatlar lisesimi simdiden teşekürler 🙂

  miraç / Cevapla
 37. Merhaba Mimar Sinan Üniversitesi- İç Mimarlık istiyorum, biliyorsunuz ki yeteneğe büyük önem veriyorlar ve bu bölüm ve fakülteyi isteyenler 1-2 yıl boyunca kursa gidiyorlar. Resim yeteneğim var ve çizimlerim beğeniliyor. Fakat teknik bilgim yok 3-4 ayda açıklarımı kapatabilir miyim?

  beyhan / Cevapla
 38. iyi aksamlar , yetenek sinavi ile almayan istanbuldaki ozel universiteler hangisi? simdiden tesekkur ederim

  yilmaz aydin / Cevapla
 39. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum ama ne yazıkki çizimim çok iyi değil iyi olmasada bu bana bir engel olurmu??

  Merve / Cevapla
 40. Merhaba. Ben bahçeşehir üniversitesinde iç mimarlık okumak istiyorum ama yetenek sınavıyla alıyorlar. Çizim yapabiliyorum ama resimlere bakınca benim yeteneğim hiç kalır. Ne yapmam gerekir yada hangi ünüversiteye gitmem gerekir çok istiyorum

  Buse / Cevapla
  • Merhaba Buse;
   İç Mimarlık birçok üniversitede vardır,bunlar içinde devlet üniversiteleride vardır,Eğer illa özel yetenekle öğrenci alan okullardan birinde okumak istiyorsan özel yetek sıvlarına öğrenci hazırlayan özel kurslar var bunlardan birine gidebilirsin.

 41. ben iç mimar olmak istiyorum çizimim güzel hayal gücüm iyi zevkliyimde ama ailem bana memurluk daha çok öneriyorlar çünkü iç mimarda iş bulmak zormuş ve beni kolayca çıkarabilirlermiş bana açıklama yaparmısınız lütfennnn

  yasemin / Cevapla
 42. Ben 8.sınıf öğrencisiyim iç mimar olmak istiyorum. İç Mimar olmak için sayısal mı, eşit ağırlık mı okumam gerekir.Okulda resim yarışmalarına katılıyorum.

  Fatoş Bakla / Cevapla
 43. Merhaba, Ben lisede dil bolumundeydim ygs’ye pek onem vermiyordum acikcasi o yuzden baraji bile gecemedim. Ama ic mimarlikta baraj 140mis dogru mudur? Ve yetenek sinavina gecerek kazanabilme ihtimalim var midir ygs puanimin dusuk olmasina ragmen?

  Rasi es / Cevapla
 44. İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü için yetenek sınavı gerekiyor mu? Bazı özel üniversitelerde gerekmediğini biliyorum ama iç mimarlıkta gerekiyor, iç mimarlık ve çevre tasarımında gerekli midir değil midir? Bölüme girdikten sonra gerekli okul puanını tutturursam bölüm değiştirebilir miyim?

  Utku / Cevapla
 45. ÇİZİM YETENEĞİM VAR EĞİTİMİNİ FALAN ALMADIM AMA HAYAL GÜCÜM GAYET İYİ YETENEK SINAVLARINA GİREBİLİYOR MUYUM BENDE ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM…

  gamze / Cevapla
 46. Artık bilgisayar ortamında çizimler yapilior

  salih / Cevapla
 47. Ben seneye liseye gecicem ve ic mimarlik okumak istiyorum cizim yetenegim var fakat matematigim iyk degil bu sorun olurmu ve ic mimarlik okumak icin ne sinavina nezaman girmeliyiz?

  ecem / Cevapla
 48. Merhaba,ben TM ogrencisiyim cizim konusunda kendime guveniyorum yaklasık iki yıldır yetenek sınavlarına dair denemeler yapıyorum ama matematik konusunda sıkıntılıyım bu benim ic mimarlik bolumune girmek konusunda sıkıntıya sokar mı?

  Sumeyra / Cevapla
  • Merhaba Sumeyra;
   Matematik kesinlikle teknik bölümler için önemli bir dal,bunu azda olsa aşmalısın bu konuda biraz kendini yetiştirmenin hem öğrencilik hayatında hemde meslek hayatında faydasını göreceksin.

 49. Merhaba , ben iç mimar olmak istiyorum. Çizim yapmayı cok severim . Kendimce dolaplar tasarlıyorum. Fakat korkularım var ? Zor bir meslek mi ?

  Hilal / Cevapla
 50. Merhaba, ben İstanbul’da İç mimarlık bölümü olan bir devlet üniversitesine gitmek istiyorum. Yetenek sınavına girmeden, Lys ile İstanbul’daki hangi üniversitelere girebilecegimi bilmiyorum. Ne yapmam gerektigi hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  Esra / Cevapla
 51. Hiç bir yeteneğim yok hayal gücümünde çok geniş olduğunu düşünmüyorum ama iç mimarlık benim en büyük hayalim çok istiyorum sadece istekli olmak başlangıç için yeterli mi sizce

  Büşra / Cevapla
 52. Bölüme girdikten sonra beceremeyip hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum sadece istemekle başarabilir miyim lütfen bilgilendirir misiniz

  Büşra / Cevapla
 53. Her İç Mimar olmak isteyen sizce bu çizim yeteneğine sahip olmalımıdır?

  serdar / Cevapla
  • Merhaba Serdar;
   Tabikide böyle kesin bir şey söylemek doğru olmaz lakin böyle bir özel yeteneğinizin olması size hem öğrencilik hayatında hem de mesleki hayatta fazlasıyla değer katacaktır.

   • Merhaba ben sumeyye 22 yasındaym mımarlık benım cocukluk hayalım gercekten mımar olmayı cok ıstıyorum ama hıc okumadm ve yetenegımın oldugunu dusunuyorum evımde kendım ufak tefek tasımlar uygulayıp kullanıma sunuyorum kendı capımda cızımde yapıyorum kendımı gelıstırsem egıtım alsam bu konuda ılerlıceme ınanıyorum ama nasıl yaparm nerden baslarım bılmıyorum bılgı verın lutfen dısardan ılk okul dıploması aldım bukadarla kaldı ama mımar olmak ıstıyorum

 54. Merhaba . Ben iç mimar olmak istiyorum ama sayısal alaninda iyi değilim eşir ağirliktada yetenek sınavına girmek lazımmis hangi alani seçmeliyim sizce

  resul / Cevapla
 55. Halkla İlişkiler ve organizasyon bölümü okuyorum Kıbrıs’ta iç mimarlık okumak istiyorum matematik ve çizimim hiç iyi değil ama dekorasyon organizasyon işlerinde çok iyiyim sizce bu iç mimar olmak için yeterli midir

  Eda / Cevapla
 56. Merhaba.. Öncelikle yukarıda arastirmakta olduğum bir mesleğin hakkında yapmis olduğunuz aciklamalar için tesekkur ederim.
  Evet iç mimarlik benimde küçüklüğumden beri olmasini hep istedigim bir hayalimdi..
  Resim konusunda fena degilimdir. Herkes cizimle rimin iyi oldugunu soyluyor. Bende resim yapmayi birseyler karalamayi seviyorum. Sanki resimde kendimi buluyorum. Hayal gücümün geniş olmasındanmmidir bilmiyorum. Orta okulda iken ressamliga merak sarmistim ve resim öğretmenim ile gerçekten sıkı calisiyorduk. O zamanlarda yetenek sinavina hazirlaniyordum. Fakat sonra bazı durumlar nedeni ile sinava girememiştim. Gerçekten kendimi çok kotu hissediyordum. Resimle arama bir soğukluk girmesini istemediğimi için ara Sira bir şeyler karaliyordum. Ama aklimda hep iç mimarlik..
  Nese cok fazla uzatmayayim(kusuruma bakmayin)Su an ki isteğim ise İç mimarlık.
  Üniversitede iç mimarlik için istenen nedir. Yani yetenek sinavi ile mi aliyor yoksa gireceğim olan YGS sinavindan almis olduğum puan ile mi??
  Lütfen yardimci olup beni bilgilendirir misiniz?
  Calismalarimi ona gore yapacagim.. kusura bakmayinbu kadar uzun yazmis olduğum yazi için .. Şimdiden tesekkurlerr..

  zeynep / Cevapla
 57. Bende ic mimar olmak istiyorum fakat matematik konusunda sıkntı cekkiyorum ama cizim yetenegimin olduguna guveniyorum sizce ne yapmamgerekir

  serap / Cevapla
 58. Merhaba ben iç mimarlık istiyorum yeteneğim var ve kursa da gitmeyi düşünüyorum fakat eşit ağırlık bölümü okuyorum ve iç mimarlık mf4 ten alıyor ben mf4 e girmeden yetenek sınavı ile iç mimarlığa girebilir miyim

  Mery / Cevapla
 59. Merhaba iç mimarlık bölümü okumayı düşündüğüm bir bölüm.Puanlarım yeterli fakat hangi okullarda yetenekle alıyo hangileri puanla nereden öğrenebilirim?

  Feride / Cevapla
 60. Merhaba bende iç mimarlık istiyorum ama en son ortaokulda resim yaptım üniversitede çizim yapmayı öğreniyorlar mı

  Nergiz / Cevapla
 61. Ben Bursa Orhangazi üniversitesinde iç mimarlık ve Çevre tasarimi bölümünü kazandım . Bu yıl hazırlık okudum . Ve yazın kendimi geliştirmek adına gerekli olan kurslara gitmek istiyorum . Resim kursuna mı yoksa autocad kursuna mı gitmeliyim karar veremiyorum . Çizim konusunda kendimi evde çalışarak gelistirebilir miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim .

  Idil / Cevapla
 62. merhabalar ben iç mimar olmak istiyorum yeteneğim pek yok ama geliştireceğime güveniyorum ama ileri önü açık olan bir meslek mi ? arıca matematik çok ağır basıyor mu bu bölümde ?

  k enan / Cevapla
 63. Ben akdeniz üniversitesi iç mimarlık istiyorum ve puanımi da o okula göre ayarliycam fakat bu üniversiteyi kazandıktan sonra birde onun yetenek sınavını geçmemiz gerekiyor ama ya geçemezsek o zaman o sene ki üniversite hakkımız bitiyor mu ? Lütfen bilgilendirin.

  Büşra / Cevapla
 64. Matematikten pek haz duymam bu mimar olmama engel mi

  Buse / Cevapla
 65. bnde iç mimar olmak şstiom ama fizik zayıf olabilir miyim

  fatih / Cevapla
 66. Bende iç mimar olmak istiyorum. şu an 10. sınıfa geçtim. üniversitelerin yetenek sınavlarına girmek için tabi hazırlık kursuna gitmem lazim ama ne zaman gidebilirim sizce? yani şu an hem dersler hem kurs biraz ağır olur mu?

  asu / Cevapla
 67. merhaba
  iç mimarlık okumak istiyorum tm puanım da buna yetiyo özelden
  iç mimarlık sektörünün geleceği hakkında bilgi edinmek istiyorum yardımcı olurmusunuz?

  abdulsemed / Cevapla
 68. ben dil bölümünden mezunum ama iç mimarlık okumak istiyorum çok çok az çizimim var yeterli seviyede değil büyük ihtimalle kursla tamamlarım eksiklerimi diye düşünüyorum ama matematiğim hiç yok bu bölümde çok bi matematik bilgisine ihtiyacım varmı yani ne düzeyde bi matematik bilmem gerekli

  nur / Cevapla
 69. Ben mimar olmak istiyorum ama puan im yetmediği için iç mimarliga döndüm acaba kotu mu yaptim

  ilknur / Cevapla
 70. Özel yetenek sınavı ile almayan üniversiteler hangileri,, ve mf-4 ve ya tm-2 den alanlar arasında fark varmı

  Fatma Azak / Cevapla
 71. Ic mimar olmak istiyorum fakat korkularim var cizim yetenegim var ama hayal gucume guvenmuyorum başarılı olabilir miyim sizce

  ebru / Cevapla
 72. hangi bunun iç mimar bölümüne hangi ünversite daha iyidir

  deniz / Cevapla
 73. yani
  iç mimar bölümüne hangi ünversite daha iyidir

  deniz / Cevapla
 74. Merhaba iç mimar olmak istiyorum çizim yeteneğim yok bir de tm puanıyla alan özel ünvlerde özel yetenek sınavı var mı acaba ben direk puanla girmek istiyorum

  Burak / Cevapla
 75. Mrblar ben liseyi dsardan bitirdim hep iç mimar olmak istemisimdir çizimlerim iyi gelistirebilirsem daha iyi olacağına inanıyorum fakat iç mimarlık hakkında hiçbir fikrim yok kaç puan gerektirir üniversitesini dsardan bitirme şansı varmdr kafamda deli sorular ne yapmam gerekir öncelikle..yardımcı olursanız çok sevinirim..

  sule / Cevapla
  • Merhaba Şule;
   İç Mimarlık için özel yetenek sınavına hazırlanarak (özel kurslar ile) sınava giriş yapın ve üniversite sınavında minumum taban puanı alın bu sizin için gerekli şartları yerine getirecektir.
   İç Mimarlık bölümünü dışardan okumak gibi bir durum söz konusu değildir.kesinlikle derslerde birebir olarak bulunmak zorundasınız.

 76. Ben tm ogrencisiyim ic mimarligi bayadir dusunuyorum. Kucuklugumden beri cizdigim resimler begenilir hep resim ogretmenlerim beni yetistirmek istedi guzel sanatlar lisesine gondermek istedi ailem karsi cikti simdi sadece haya gucuyle cizdigi resimler benim icin yeterli oabilir mi yetenek sinavinda yoksa ayrica bi egitim gormem lazim mi tek endise bu.

  Demir / Cevapla
 77. Ben iç mimarlık ve çevre tasarımı okumak istiyorum ve yeteneğim özel sınavları geçecek kadar yok ama tm üzerinden sınavsız alan okullar varmıs bunlar hangileri öğrenebilir miyim

  Feyza / Cevapla
 78. Merhaba;
  Ben mimar olmayı düşünüyorum ama çizim yeteneğim gerçekten de kötü
  Hayal gücüm çok iyidir.
  Ben mimar olursam başkası mı çizecek ben çizemessem ne olacak?

  Batuhan / Cevapla
 79. Merhaba ben meslek lisesinde 11 sinif mobilya ressanligi düşünüyorum hocalarım cizim konusunda iyi olduğumu soylerler değişik tasarımlar gelir arada aklıma, 2 yillik direk geçişle iç mimar liga gitmek istiyorum ama matematigim pek iyi degil ne yapmalıyım sizce ?

  Nazli / Cevapla
 80. Mobilya ressanligi okuyorum dicektim

  Nazli / Cevapla
 81. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum. İç mimarlıkta yetenek sınavının kalktığını duydum. Üniversitelerin puanla veya yetenekle mi aldığını öğrenmek istiyorum. Cevaplarsanız sevinirim…

  Sena gökçe / Cevapla
 82. merhaba ben ticaret meslek lisesi ogerncisiyim resim yetenegim var ic mimar olmak icin ne yapmam gerekir…

  aykut / Cevapla
 83. Ozel yetenek sınavıyla girilen üniversite mi daha iyidir devlet mi yoksa ikisinden birinden mezun olduk diyelim hangisi bize ileride avantaj sağlar ?

  Eylul / Cevapla
  • Merha Eylül hanım;
   Unutmayınki birçok devlet üniversitesi zaten İç Mimarlık bölümüne özel yetenekle öğrenci almaktadır.
   Örnek olarak Mimar Sinan Üniversitesi.

 84. Ozel yetenek sınavıyla girilen üniversite mi daha iyidir devlet mi yoksa ikisinden birinden mezun olduk diyelim hangisi bize ileride avantaj sağlar ? Cevaplarsaniz sevinirim

  Efe / Cevapla
  • Merhaba Efe
   Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan birçok devlet üniversitesi var ki bunların en başında Mimarlık ve İç Mimarlıkta çok iyi bir okul Olan Mimar Sinan Üniversitesi var,dolayısıyla bunun hiçbir anlamı yok.

 85. Merhaba, benim de diger arkadaslar gibi endiselerim vardi fakar verdiginiz cevaplarla sanirim rahatladim. Tm1 puanimla yerlesmeyi dusunuyorum sonra da eminim calisarak yetenegim gelisecektir. Yorumu yazma sebebim size tesekkur etmek biz gelecege dair endiseli olan gencleri bu sekilde aydinlatmaniz cok guzel cok tesekkur ederiz…

  sema / Cevapla
 86. Merhabahlar ben 8. Sınıf öğrencisiyim.. Tam üç yıldır bu meslek benim hayalim ve değişeceğinide sanmıyorum. Asıl konum yani zihnimdeki peoblem şudur abi ve ablalarım..
  Benim çizimim çok güzel derslerimde çok iyi fakat matematiği pek yapamıyorum.. Hayallerim bu yüzden sönebilirmi ? Şimdiden tesekkurler.. :))

  buse / Cevapla
 87. Merhaba esma
  ben 13 yaşındayım küçüklükten beri iç mimar olmak istiyorum kuzenim dış mimar bende iç mimar olmak istiyorum çizimim iyi değil ama çok güzel seyler yapabilirim ben kendi odamı çizdim tasarladım anneme verdim oda onayladı veçok güzel bi odam oldu bu yüzdende iç mimar olmak çok büyük bir tutkum ben olabilirmiyim

  esma özgüler / Cevapla
 88. Merhaba,ben henüz lise 2’ye gidiyorum.İleride iç mimar olmayı planlıyorum. Çizimimin iyi olduğunu söylerler fakat matematiği hiç yapamıyorum.İç mimarlıkta matematiğin çok büyük bir önemi var mı acaba ?

  Süheyla / Cevapla
 89. Öncelik

  ibrahim / Cevapla
 90. öncelikle selam aleyküüm abicim/ablacım ben iç mimar olmak istiyorum çizimim var geliştirebilirim ama matematik biraz kötü onu geliştirecem başka bişey gerekiyormu ? bide hangi ünversiteleri önerirsiniz (lise 3 sınıf öğrencisiyim) 350 puan alırım Allah izin verirse 🙂 350 puan ‘ a hangi ünversiteyi önerirsiniz ? 🙂 Şimdiden Teşekürler 🙂

  ibrahim / Cevapla
  • Aleyküm Selam İbrahim 🙂

   Mimarlık ve İç Mimarlık için bunu birçok kez tekrar ettim ama yineliyorum sana da Matematik bu bölümlerin olmazsa olmazı kesinlike bu konuda kendini geliştirmelisin.Gelelim diğer soruna bu konuda tercih hakkını özel üniversittelerden yana kullanıcaksın gibi sanki (350 eklenmiş puansa)

 91. Merhaba ben lise mezunuyum tercih yapmadim tekrar hazilarniyorum gecrn senede aklimda ic mimarlik vardi fakat iki gundür aklimda ic mimarliga yetenek sinaviyla girmek var ve bunun icin cok iyi bir kurs buldum konustugum kisi dedimlerimi yaparsan kendini okulda gorusrsün dedi sizce kurs faydali olurmu yetenek sinaviyla kazanmak zormu .uni sinavinami hazirlanmaya devam edeyim yoksa kendimi yetenek sinavinami hazirliyayim lutfen yardin edin

  Rabia hacer çiçek / Cevapla
  • Merhaba Rabia
   Öncelikle şunu bilmelisinki özel yetenek sınavına öğrenci hazırlayan kurslardan aldığın eğitim senin İç Mimarlık bölümüne girmen için yeterli değil,birçok insan senin le aynı hatayı yapıyor ve sınavara çalışmak yerine sadece özel yeteneğe hazırlanarak,gerekli taban puanı almakta zorluk çekiyor,yani şunu bilmelisin sadece özel yetenek sınavı yeteri değil aynı zamanda yazılı sınav (öss) de de iyi bir puan alman ve tercih yapabilmen için gerekli münumum puanı alman gerekmektedir.

 92. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum ve resim yeteğim var ama hayal gücüm sanırım galiba pekde iyi değil ayrıca ben bir 8. Sınıf öğrencisiyim ve güzel sanatlar düşünüyorum güzel sanatlara gitmemin bana bi yararı olurmu ayrıca okuldaki derslerimde pekte iyi sayılmam bunların çok büyük bir etkisi olurmu

  Eren / Cevapla
  • Merhaba Eren;
   Eğer resim yeteneğin var ve okul derslerim iyi değil diyorsan sana kolay olanı güzel sanatlar okulaman,belki iyi bir heykeltraş veya iyi bir ressam olabilirsin.Şunu unutmaki Mimarlık ve İç Mimarlık için derslerinin de iyi olması gerekmektedir.

 93. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum ve çizim yetenegim iyi ama matematik çok kötü bu benim iç mimar olmamı engeller mi

  Adami / Cevapla
  • Merhaba:
   İç Mimarlık ve Mimarlık başta olmak üzere diğer bütün Teknik bölümlerde Matematik çok önemli bir unsurdur.Matematiğinizin iyi olması sizlere meslek hayatında büyük kolaylıklar sağlayacaktır,Özellikle maliyet hesaplamaları,proje çizim ve teknik detaylarda ve tabiki ticari hayatta

 94. Bende iç mimarlık okumak istiyorum , pek yeteneğim yoktur. Ama ben bu bölümü gerçekten yürekten isteyen kişilerin başarabileceğini düşünüyorum. Sinava az kaldı ve sınav konularını bitireyim derken resim kurslarina da başlayabileceğimi düşünmüyorum. Peki yetenek sinavi yapmadan alan üniversiteler hangisidir? Bu arada Eşit Agirlik ogrencisiyim

  Dilara / Cevapla
  • Merhaba Dilara;
   İç Mimarlık bölümü özel yetenekle birçok üniversite öğrenci kabul etmektedir.Direkt olarak sınav ile öğrenci alan okullardan birisi İstanbul Teknik Üniversitesidir.

 95. Merhaba, ben de kendimi iç mimarlık mesleğine uygun görüyorum ayrıca çizimim iyi. fakat sayısal ve eşit ağırlık her iki bölümde de iç mimarlık var. Hangisini seçmem daha iyi olur? Aralarındaki fark nedir?

  Nisa / Cevapla
 96. Merhaba ben enes
  Ben dış mimar olmak istiyorum sormak istediğim iki soru var
  1. Çizim yetenegimin iyi oldugunu dusunmuyorum bunu nasıl geliştirme bilirim
  2. Hayli gücümü acmak için ne yapmalıyım
  Eğer sorularına cevap verirseniz cpok sevinirim çünkü mi ar olmayı çok istiyorum

  enes / Cevapla
 97. Merhabalar benim yetenegim var bir zamanlar kursa gitmistim suan istatistik okuyorum matematigim de iyidir ve benim merak ettim ic mimarliga yetenekle hangi bölümler aliyor bunu öğrenemedim merak ettim denemek istiyorum

  özlem / Cevapla
  • Merhaba
   Soruyu anlayamadık,sanırım yanlış soruldu.İç mimarlık ile ilgili özel yetenekle hangi okullar alıyor diye sorduysanız birçok özel ve devlet üniversiteleri özel yetenek ile öğrenci alıyordur.
   Örnek olarak
   Devlet okulları:
   -Mimar Sinan Üniversitesi
   -Marmara Üniversitesi
   -Kocaeli Üniversitesi

   Özel Okullar
   -İstanbul Aydın Üniversitesi
   -Haliç Üniversitesi
   -İstanbul Kültür Üniversitesi
   -İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi. Bunlara örnek olarak verilebilir.

 98. bende gırafikbölümü okuyorum hangi sınavlara girmem laım

  kader / Cevapla
 99. Ben cok güzel cizim yapiyorum cpok yetenikliyim… ve bir iç mimar olmak istiyorum ^^

  gizem / Cevapla
 100. lise 12.sınıf öğrencisiyim.iç mimarlık iş imkanları hakkında bana bilgi verebilir misiniz ? Çünkü şimdiki durumda içmimarlık görevi yapan marangozlar mimarlar vs var. iç mimarlığın pek iş bulma olanakları olduğunu sanmıyorum. bu yüzden tıp ile iç mimarlık arasında kaldım . birde özel yetenek sınavına girecek olursam lys ye girmem gerekiyor mu ? . lütfen cevaplarsanız sevinirim .

  isimsiz :) / Cevapla
 101. Merhaba Ben Doktor Olmak İstiyordum Ama Kan Beni Aşırı Derecede Tutuyor Bunun İçin İç Mimar Olmak İstiyorum Ve İç Mimarlığı Da Çok Seviyorum Ama Resim Yeteneğim Hiç yok Bu Engel Midir 🙁 Ve İç Mimar Olmak İçin Hangi Liselere Gidilmelidir .

  Ebrar / Cevapla
 102. Benim çizim yeteneğim var matematiğim de iyi sayılabilir benden iç mimar olur mu? sınavlar nasıl oluyo?

  Furkan / Cevapla
 103. Merhabalar ben şevval
  10.sınıf bilişim teknolojileri öğrencisiyim. Meslek lisesinde okuyorum.çizim yetenegim gayet iyi hocalarım beni bu yöne ilgilendiriyor.kafamda hayal ettiğim herhangi bir şeyi kağıda dokebiliyorum.ama ben de özel bu kursa gidip kendimi geliştirmek istiyorum. Bana yararı olur mu ?çünkü çizim yapmak bana is gibi gelmiyor.eğlenerek yaptığım bir iş.sizce bu mesleği tercih etmeli miyim .şimdiden yanitlarsaniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

  sevval / Cevapla
 104. Merhabalar ben lise son sınıf öğrencisiyim. İç mimar olmak çok istiyorum.Çizim kursuna gidiyorum ve çizim yapmayıda seviyorum yetenek sınavı ile bir üniversiteye giricem. Benim çevremde ki insanlar iç mimarlıkta iş bulman zor diyolar ben de bundan korkuyorum üniversiteyi bitirdikten sonra bir iş bulabilirmiyim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  havva nur / Cevapla
  • Merhaba Havva Nur;
   Öncelikle şunu bilmelisinki Türkiye ülke olarak son 15 yılda kalkınma planı olarak en büyük lokomotif olarak inşaat sektörünğ görmektedir.Dolayısıyla inşaat sektörüne hitap eden tüm teknik meslek dalları (İnşaat Mühendisliği,Mimarlık,İç Mimarlık,Mak. ve Elektrik Müh. ve bu alanların Teknikerlikleri ) iş bulma konusunda diğer bölüm mezunlarına nazaren daha şanslıdırlar.
   Bizce bu konuda endişeli olma

 105. Merhaba kafama takılan bir soru var.İç mimarlik ve ic mimarlik ve cervre tasarimi ayni sey mi? 2. si ic mimar oldugumuz zaman meslegimizi nerelerde kullanabiliriz devlet tarafindan mi atanacagız?

  jsjdbdjsbddbdj / Cevapla
 106. Ben iç mimar olmak istiyorum fakat çizim yeteneğim pek yok ve matematiğim zayıf bu bana engelmi? Ne yapmam lazım

  Muhammed Ali / Cevapla
 107. Ben iç mimar olmak istiyorum fakat çizim yeteneğim pek yok ve matematiğim zayıf bu bana engelmi? Ne yapmam lazım ve yeteneğimde bana göre yok gibi.

  Muhammed Ali / Cevapla
 108. Meraba ben Deniz bu sene liseden mezun olucam ama normal bir okul da okuyum benim her alanda cizemicegim bisey yok ve en iyisini ve en guzelini yapiyom. Ic mimar yada dis mimar olmak istiyom ve ben Istanbul mimar sinan guzel sanatlar fakultesinde okumak istiyom ygs sinavda kazanmazam ne yapmaliyim o okulu kazanicam . Ayrica en cok basari oldugum ic mimarlikla ilgili. Ne oneriyonuz

  Deniz / Cevapla
  • yetenek sınavına girip 4 yıllık istiyorsan en az 225 yapman gerekiyor ygsden mimar sinan için

  • Yetenek Sınavı ile alıyor mimar sinan en kisa zamanda kursa gitmenizi tavsiye ederim haziranda üniversitelerin sınavları basliyor 300 alırsanız ygs den ve cizimde iyiyseniz mimar sinani garantilersiniz

   Ravza nur / (in reply to Deniz) Cevapla
 109. Merhaba ben suan iyi bi anadolu lisesinde okuyorum.11.sinifim.ic mimar olmayi dusunuyorum ama korkularim var.simdiden kendimi gelistirmek ve fazla zorlanmamak icin neler yapabilirim sizce.cizim yetenegim pek yok.ama resim derslerini,resimle ugrasmayi seviyorum.cevap veririseniz cok sevinirim.

  Sultan Ekinci / Cevapla
 110. Selam ben iç mimarlık okumak istiyorum şuan meslek lisesindeyim çizimim gayet iyi ama tek sorunum matematik hiç bi zaman iyi olmadı eğer iç mimarlık okursam matematik çokmu ağır basması lazım.

  Busenim / Cevapla
 111. Merhaba ben Burak iç mimar olmak ıstıyorum ama ozel unıversıtelerrde yetenek sınavıyla alıyorlar eğer sınavdan gecemessek ya da hocalr begenemese ne olyuor üniversiteye giremiyeccek mıyız ya da nasıl bı sıstem ugulanıyor bırde unıversıtede cızım ıcın egıtım verıyorlar sanırım değıl mı ? şimdiden teşekkur ederım

  Burak / Cevapla
 112. merhabalar suan zaten çizim kursuna gidiyorum çizimimde iyi ama tm öğrencisiyim ve yetenekten girip 4 yıllık istiyorum ama mimar sinan mfden mi alıyor anlayamadım

  neva beyaz / Cevapla
 113. İc mimarlik ygs ile mi yoksa lys ilemi aliyor?

  Oner / Cevapla
 114. Uludağ üniversitesi özel yetenekle mi alıyir ?

  selman / Cevapla
 115. Merhaba , ben 2000 de lise 2 den okulu biraktim derslerim orta derecedeydi ustunden cok zaman gecti simdi hicbisey hatirlamiyorum ama calistigim surece kafam basiyo 🙂 aciktan okumak istiyorumm ic mimarlığı ne yapmam gerekiyor? Simdiden tesekkurler verdiginiz emeklere

  Vildan / Cevapla
 116. Merhaba hocam ben furkan , bende iç mimar olmak istiyorum ama çöp adam bile cizemiyorum . Resim konusunda o kadar yeteneksizim. Ama sinavlarimda basariliyim itü yu kazanabilirim . Sizce ic mimarligi secmelimiyim yoksa yetenegim olan bi alanimi dusunmeliyim ?

  Furkan / Cevapla
 117. Afedersiniz ben çizim kursuna gidiyorum ama ygs puanimin çok yüksek olucagini düşünmüyorum özel üniversite olarak yetenek ağırlıklı öneren bileceginiz bi üniversite var mı vede ygs kaçla alıyo merak ediyorum 2 mi 3 mu

  Ravza nur / Cevapla
 118. Merhaba. Iç mimarlikta hazirladigin projeyi jüri begenmeyince bir çırpıda silip atiyormus. Bende çok istiyorum ama böyle şeyler duyunca korkuyorum ya mezun olamazsam diye. Böyle birşey var mi gerçekten ?

  nuray / Cevapla
  • Merhaba Nuray;
   İç Mimarlıkta da Mimarlık eğitiminde de benzeri juri uygulamaları vardır.Bu mesleğin cabasıda budur. Ama emin olunki şahane bir mesleğiniz olacaktır.

 119. Bilkent ıç mimarliktan mezun olsan işsiz kalma ihtimalin sifir diyorlar. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

  emre / Cevapla
  • Merhaba Emre :
   Hiç bir üniversite mezunu için böyle bir garantörlük kimse veremez,işletme sahipleri Bilkenti değil sizi işe alıyor unutmayın,Mesleki anlamda kendisini yetiştirememiş hiçbir öğrenci kolay kolay iş bulamaz.

 120. Merhaba ben Onur İç Mimar Olmak İstiyorum çizimlerim ve hayal gücüm çok iyidir Ama Matematiği pek iyi yapamıyorum Bu konu ile ilgili ne öneriyorsunuz

  onur / Cevapla
 121. Merhaba ben iç mimarlık çok istiyorum ygsden ne kadar puan almam gerekiyor, ve yetenek sınavı ne zaman oluyor acaba?

  elif / Cevapla
 122. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum daha 5. Siniftayim çizim yeteneğim iyi sayılır sizce iç mimar olabilir miyim?

  Deniz ATEŞ / Cevapla
 123. Mrb ben sena iç mimarlık okumak istiyorum iç mimarlık için hangi liseyi seçmem lazım ve matematiğim iyi ama çok iyi mi olması gerekli acilen yanıt bekliyorum…

  sena / Cevapla
  • Merhaba Sena;
   İç Mimarlık okumak için özellikle gitmen gereken bir okul yok,ama üniversite sınav sonucu puanım kırılmadan devam etmek istiyorsan muhakkak düz liselere gitmen gerekiyor (yani normal devlet liseleri,Anadolu liseleri,fen liseler vb yani meslek lisesi dışındaki liselere) gitmenizi tavsiye ederiz.

 124. Merhaba ben iç mimarlık ve çevre tasarımı seçmek istiyorum üniversiteler yetenek sınavı ile mi alıyorlar

  A.D / Cevapla
 125. merhaba ;
  eminim ki çok meşgulsünüz ama yanıt bekliyorum, lütfen??
  [sena]

  sena / Cevapla
 126. merhaba ben iç mimarlık bölümünü hayatım boyunca hep istedim bu sınava 3. girişim bazı şartlardan dolayı başka bölümler yazdım kazandım ama gidemedim.ygsden anca barajı geçerim ama çizim yeteneğim ve hayal gücüm oldukça iyi,sizce sınırı zorlamalımıyım,iç mimarlığın yetenek sınavına girmelimiyim?

  gamze / Cevapla
 127. Merhaba bende iç mimarlık okumak istiyorum, bu meslekte matematik ne kadar önemli? çok iyi matematik bilgisi gerekiyor mu yoksa mimarlık, peyzaj mimarlığı için daha mı önemli?

  Egemen / Cevapla
 128. Ben iç mimar olmak istiyorum fakat matematiğin o kadar iyi değil ama çizimim güzeldir sizce iç mimar olabilirmiyim? Ve iç mimarlık için matematik gereklimidir?

  Suda / Cevapla
 129. Merhaba benim matematiğim iyi lakin çizimim iyi değil ve bundan korkuyorum.lisede çizim dersleri alsam benim için iyi olur mu? İstanbulda hangi çizim dersleri var acaba?ve yetenekle bir yere girmek istediğimde ne çizdiriyorlar ?ve mimar olursam iş imkanları nasıl?

  Zeynep / Cevapla
 130. Merhaba ben iç mimar olmak istiyorum edebiyatım güzel matematikten en az kaç soru yapmaliyimki üniversiteye gitmemi kolaylastorsin

  Mehmet / Cevapla
 131. Bende iç mimar olmak istiyorum hemde yıllardır. Çizim yeteneğimi geliştirebilirim fakat matematik zekam gerçekten sıfır. Geliştirme düşüncesi bile yok bende. Çok büyük bir engel mi sizce?

  Tuğçe / Cevapla
 132. Merhabalar yazılarınızı okudum. Çizim yeteneğinin gelişebileceğiniz söylemişsiniz. Fakat yetenek sınavını ya geçemessek ?? Matematiğime çok güveniyorum. Ama çizimime değil 🙁 yardımcı olur musunuz?

  Berfin / Cevapla
 133. Merhaba ben iç mimar okumak istiyorum özel üniversitede. Yeteneğim pek yok çok istiyorum bu bölümü. Özel üniversiteler yeteneklemi alıyor?

  Tarık / Cevapla
 134. Merhaba ben lise 1 oğrencisiyim güzel sanatlarda okuyorum.matematigim siniftakilere gore iyidir ama ygsde yetersiz kalacagini saniyorum sizce ic mimar olmak icin güzel sanatlarda mi yoksa anadolu liselinde okusam mantikli olur
  NE OLUR CEVAP VERIN BU BENIM ICIN COK ONEMLİ

  murat / Cevapla
 135. İyi günler ben Doğan. İc mimarlik icin yetenek sınavlarına girdim. Çizimlerim de baya kötü. Sizce bu ne kadar önemli. Ve sizce seçmeli miyim?

  Doğan / Cevapla
 136. İyi günler. Çizimlerim o kadarda ic açıçı degil. Arkadasım peyzaj mimarlığı okuyor ve bana ic mimarlığı önerdi. Yetenek sınavına girdim. Beykent üniversitesi geldi.para konusu o kadar önemli degil. Sizce gitmeli miyim? Öneriniz nedir?

  Doğan / Cevapla
 137. Merhaba ben sevilay
  Güzel sanatlar lisesi resim bölümü 10.sınıf öğrencisiyim küçüklüğümden beri iç mimar olmak istiyorum ama kendime fazla güvenim yok yetenekliyim cizerim falan ama iç mimarlıkta matematik ve perspektif duyduğum kadariyla onemliymis matematigim fazla iyi değil perspektofim gzl ama fazla değil bu durumda matematigim iyi olmasa da üniversitede yetenek sınavıni geçme şansım varmı GERCKTEN çok içtenlikle iç mimarlığı istiyorum eğer olmasam resim öğretmeni olucam ama iç mimarlık bana daha yakın geliyor matematigim iyi olmasa da bu bölümde çalışmalara başlasam başarılı olabilir miyim ??

  Sevilay / Cevapla
 138. Mimarlık için en iyi üniversite hangisidir ?

  Can / Cevapla
 139. Merhaba. İç mimar olmak istiyorum, hemde çok istiyorum ve ocak ayında YGS sınavım var, çizim yeteneğim var ama özel yetenek sınavlarını kazanamam. Ayrıca matematik dersim baya baya düşük, matematiği bir türlü halledemiyorum. Bu tip bir öğrenciden iç mimarlık beklenir mi?

  Zehrs / Cevapla
 140. Merhaba ben iç mimar olmayı çok istiyorum hayal gücüm iyidir ama çizim yeteneğim iyi değil ilerde geliştire bilirmiyim

  ecem / Cevapla
 141. Merhaba sayın hocam. Ben 11.sınıf tm bölümü öğrencisiyim. Hayal gücüm, çizim yeteneğim, grafiksel düşüncem, görsel yetim bana göre oldukça kuvvetli. Hatta grafikten yanı sıra karikatür insan portreleri gibi bir çok resim de kabiliyetim var. Fakat tek eksiğim MATEMATİK. Matematiği hiç yapamıyorum. Sadece geometri bölümünden iyiydim onlarda iç alan hesaplama çevre hesaplama gibi… Bu bölüm için matematiğimizn çok iyi mi olması gerekir
  Teşekkürler.

  Furkan / Cevapla
 142. Merhaba..
  Yetenek Sınavı kalkan vakıf üniversiteleri var mı? Varsa istanbuldaki hangi üniversiteler bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

  Seval / Cevapla
 143. Merhaba ben Bahçeşehir de iç mimarlık ve çevre tasarımı okumak istiyorum ama şu an çizim yeteneğim hiç yok ösym puanıyla almıyorlar mı acaba %100 burslu okumak istiyorum da.çok araştırdım ama beni tatmin edecek bir cevap bulamadım eğer yardımcı olursanız sevinirim

  Selin / Cevapla
 144. Merhaba ben ygs5 sıralamasında 46 bin yaptım.İç mimarlık ve çevre tasarımı düşünüyorum ama günlerdir aklımı kurcalayan bir soru var. İç mimarlık ile iç mimarlık ve çevre tasarımın puan/alan dışında farkı nedir? Ders bazında, ileriye dönük iş hayatındaki pozisyonlarında ikisi arasındaki farkları bir türlü internette bulamadım. Ayrıca İstanbul’da okuyorum, bana İstanbul’da önerebileceğiniz TM-1 puan türünde alan bir üniversite var mı? Malesef ki 3 boyutlu bakış açım biraz kötüdür. Geometride hele baya zorlanırım ama matematiğim çok iyi denilebilecek seviyede. İstediğim bir bölümde bu 3 boyutlu olayının bana sıkıntı çıkarabileceğini de düşünüyorum. Onu pratik yapabileceğim veya ders alabileceğim bir yer biliyor musunuz?

  Buse / Cevapla
 145. İç mimarlık istiyorum ama bazı üniversiteler mf4 bazıları tm1 le alıyor aralarındaki fark ne ve birde özel yetenek sınavıyla alan bir üniversite olan akdeniz üniversitesinde sadece ygs lys öğrencileri için özel kadro açılıyormu açılmıyorsa bile son 2 haftada yetenek sınavını geçmek için ne yapabilirim bilgilendirirseniz çok memnun kalırım

  Enes / Cevapla
 146. Merhaba ben şuan 9.sınıftayım görsel sanatlara çok ilgim var resim sanatım abartılacak kadar iyi değil ama çizmek isteyince çizebiliyorum fakat matematiğim iyi değil 4 senedir iç mimarlığı istiyorum fakat matematik beni karamsarlaştırıyo sizce ne yapmalıyım başka meslek seçme yolunamı giriyim ? Lütfen cevap verin

  Melis / Cevapla
 147. Merhabalar tam olarak hangi üniversiteler yetenek sınavı ile iç mimarlığa alıyor cevaplayabilir misiniz? Teşekkür ederim

  efna / Cevapla
 148. Merhaba öncelikle iç mimar olmak benim küçüklükten beri tek hayalimdi,ancak bunun için matematiğim pek yeterli sayılamaz. Tm’ciyim ve lise boyunca sadece sözel derslere önem verdim ve şimdi fikrimi tekrar değiştirdim iç mimarlığı çok istiyorum. Hala olabilme şansım var mı yoksa bu hayalden vaz mı geçmeliyim. Teşekkür ederim.

  Yaren / Cevapla
 149. Merhaba
  Benim adım selma ben de iç mimar olmak istiyorum ama ben kapalıyım bu iç mimar olmama engel olurmu

  selma / Cevapla
 150. Merhaba.Sınav sonuçları açıklandı. Bana Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünün gelme ihtimali var. Bende bu bölümü okumak istiyorum. Şunu merak ediyorum: Resim yeteneği ile çizim yeteneği galiba farklı şeyler ve benim resim yeteneğim yok ama çizim yeteneğim ve hayal gücüm var. Çizim yeteneği geliştirilebilir. Fakat resim yeteneği gelişir mi? Resim şart mı?

  Mahir / Cevapla
 151. Merhaba özel yetenek ile almayan herhangi bir özel üniversite varmı? YGS puanıyla tam burslu kazanabileceğimiz?

  Özlem / Cevapla
 152. merhaba ben ali , benim resmim ve matematiğim iyi , özel yetenek sınavı ile öğrenci alan üniversitelerde iç mimarlık bölümü var mı ve ben yetenek sınavını kazandıktan sonra iç mimarlık bölümünü okuyabilir miyim ???

  M. Ali AKDENİZ / Cevapla
 153. iç mımarlık anadolu üniv mezun olup boşta kalma ihtimalim varmı

  pınar / Cevapla
 154. Merhaba . Ben İç Mimarlık bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum. Puanım ve sıralamam vakıf üniversitelerini tercih etmeme yetiyor . Benim aklımda tek bir soru var ben Bahçeşehir Üniversitesini istiyorum ama hazırlık olarak ingilizce olduğu için tereddütte kalıyorum bana iç mimarlığı ingilizce okuman gereksiz diyorlar ve dersleri hocaların ingilizce anlattığını zorlanacağını söylüyorlar çevremdekiler türkçe iç mimarlığı tercih etmemi söylüyor sizce bu konuda ne yapmalıyım ingilizce mi türkçe mi tercih etmeliyim ?

  Ali / Cevapla
 155. Türkiyede özel yetenek sınavı olmadan tercih edebileceğimiz hangi üniversiteler var acaba!?

  Kudret / Cevapla
 156. Merhaba ben yaklaşık 15 yıldır teknik ressamlık yapıyorum, üniversiteden işletme mezunuyum. Kurslara giderek iç mimar olunabiliyormu, üniversite eğitimi almadan ?

  citi / Cevapla
 157. Merhaba;cok merak ediyorum arastımdım ancak net bir bilgiye ulasamadım yardıöcı olursanız sevinirim ✍sayısal bölümde mesleklerde iç mimarlık yazıyor ancak eşit agirlik bölümü mesleklerinde iç mimarlık ve cevre tasarımı yazıyor acaba iç mimarlık ve ic mimarlık ve cevre tasarımı arasında ne fark var ? Benim bölüm secmem gerekiyor sayısal mı eşit agrlık mı önemli bir farksa sayılsandan hazırlanırım eger degilse esit agırlıkdan devam ederim cünkü eşit agirlikim daha iyi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musınuz acill 🙂

  Beyza / Cevapla
 158. Merhabalar ben iç mimar olmak istiyorum resim Konusunda da yetenekli olduğumu düşünmüyorum üniversite. Sınavında çık yüksek çekmek gerekir mi matematiğimede güvenirim matematiğim iki fakat birazdan daha calısma lazım değil mi? Mimarlık içinde……

  Büşra / Cevapla
 159. Matematiğim iki değil pardon yanlış yazmışım İYİ. yazacaktım

  Büşra / Cevapla
 160. Merhaba. Ben de iç mimar olmak istiyorum. Resim yeteneğim var. Yani çizimlerim iyi. Anacak matematiğim iyi değil. Bu bölüm için matematik gerekli mi? Sizce iç mimar olmalı mıyım? Bu arada eşit ağırlıkçıyım. Cevaplarsanız çok mutlu olacağım…

  Güler / Cevapla
 161. Merhaba ben yetenek sinaviyla girmek istiyorum ancak baraj puan 230 alsan yeterli olur diyorlar dogrumu acaba??

  Enes / Cevapla
 162. İç mimarlıkta bütün okullar yetenek sınavıyla mı alıyor?

  Beyza / Cevapla
 163. Merhaba,
  Ben yurtdışında okudum ve şimdi okumaya türkiyede devam ediyorum ingilizcem türkiyeye göre çok iyi ve arapçam da var sizce iç miamrlık ingilizce (%25/%100) bölümünümü seçsem yardım edermisiniz lütfen…
  Tşk..

  Türkiyem / Cevapla
 164. Merhaba benim yeteneğin var bina karı birebir cizebiliyorum eşyaları da insan bedenini de cizebiliyorum moda tasarımında yapabiliyorum @sbht.art instagram Sayfam mükemmel değil ama oluru var gibi ve hayalimide kağıda rahatça dönebiliyorum klasik tarzdaki bir çok mobilyayi rahatlıklacizebiliyorum 24yasindayim liseyi maddi sebeplerle okuyamadim açıktan bir yılın kaldı 2016 haziranda bitmiş olacak inşallah görsel sanatlar sınavında şansım olurmu matematik bilgim sıfır inanın çok kotu matematiğin kursa gitmelimiyim sizce nasıl hazırlana bilirim

  sebahat / Cevapla
 165. ben iç mimar olmak istiyorum ama bunun için olarak hangi liseye gitmem gerek

  gözde / Cevapla
 166. Merhaba önemli bir sorum olucak ben İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ bölümü istiyorum çizim yeteneğim(el ile) 10 üzerinden 4 ama bilgisayar konusunda yetnekliyim yani asıl sorum el yeteneği kesinlikle gereklimi olmassa olmazmı ? TM den bilgisayar konusunda yatkın yetenekli birisine önerebileceğiniz bölümler ve ilgiendiği şeyler Cevabınızı bekliyorum 😀

  Alper / Cevapla
 167. ben 14 yaşındayım iç mimarlık için matematik çok gerekiyomu

  mehtap / Cevapla
 168. İc mimar olmak icin lisede hangi bölümü seçmem gerekir ???????

  Merve / Cevapla
 169. Yaa bir sitede üstün çizim yapabilme yani herşeyi en iyisi gibirinden yazılar yazıyor benim çizimim çok mu iyi olması lazım ?

  Enes / Cevapla
 170. iç mimar olduktan sonra matematiğin önemi varmı açıklayabiirmisiniz , lütfen

  enesy / Cevapla
 171. Ben de iç mimar olmak istiyorum. Fakat çizim yeteneğinin olması zorunlu değil diye biliyorum. Tabii çizim iyi olursa daha da iyi, rahat olur. Ancak dediğim gibi, böyle detaylara girerek çizim yapamıyorum açıkçası yapmak da istemiyorum. Sorun olur mu? İç mimarların sunumları nasıl oluyor, işleri tam olarak ne? Yardımcı olur musunuz?

  Simay / Cevapla
 172. Merhaba ben Zerrin
  Bu yıl ygs ye hazırlanıyorum iç mimarlık ve çevre tasarım istiyorum. Üniversitelerin çoğuna baktım ve hemen hemen hepsi yetenekle alıyor sadece hacattepe , Selçuk, kırakkale.. gibi Üniversiteler puanla alıyor. Ben bu yıl fazlasıyla çalışıyorum haccetepe olmazsa seneye Mimar Sinan’a yetenekle girmek istiyorum. ( yeteneğim var ve bu yaz kursada yazılıcam )bu yetenek sınavları hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz lütfen.

  Zerrin / Cevapla
 173. MERHABA BEN IC MIMAR OLMAK ISTIYORUM IC MIMAR OLMAK ICIN Sözel derslerde dereceye girmek yeterlimidir acaba 🙂 ? Saygılar

  Sezgin Asal / Cevapla
 174. Dıyelım kı unıverseteye gıttık fakat ozel yetenekten gecemedık ozaman nolcak sırf ozel yetenegı gecemedık dıye orada okumayacakmıyız

  Fatma / Cevapla
 175. Merhaba,iyi günler. Ben TM öğrencisiydim. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı TM bölümünde. Sayısaldaki İç Mimarlık ile TM’deki İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın farkı nedir? Türkiye’de İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın bulunduğu 4 devlet üniversitesi olduğunu öğrendim bu üniversiteler yetenek sınavıyla mı alıyorlar? Peki yetenek sınavı olmadan öğrenci alan üniversiteler var mı? Ben çizim yeteneğimin olmadığını fakat o bölümü puan olarak kazanabileceğimi düşünüyorum ne yapmalıyım? Birde bu bölümün iş bulma olanakları nelerdir? Çok fazla soru sorduğumun farkındayım fakat LYS’ye girmeme sadece 1 ay kaldı. Aklımda bir sürü soru var. Bana cevap vereceğiniz zamanı merakla bekliyorum. Umarım en kısa zamanda sorularıma cevap verirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  NAZLI / Cevapla
 176. Merhaba,iyi günler. Ben TM öğrencisiydim. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı TM bölümünde. Sayısaldaki İç Mimarlık ile TM’deki İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın farkı nedir? Türkiye’de İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı’nın bulunduğu 4 devlet üniversitesi olduğunu öğrendim bu üniversiteler yetenek sınavıyla mı alıyorlar? Peki yetenek sınavı olmadan öğrenci alan üniversiteler var mı? Ben çizim yeteneğimin olmadığını fakat o bölümü puan olarak kazanabileceğimi düşünüyorum ne yapmalıyım? Birde bu bölümün iş bulma olanakları nelerdir? Çok fazla soru sorduğumun farkındayım fakat LYS’ye girmeme sadece 1 ay kaldı. Aklımda bir sürü soru var. Bana cevap vereceğiniz zamanı merakla bekliyorum. Umarım en kısa zamanda sorularıma cevap verirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  NAZLI / Cevapla
 177. Merhabalar,ben 10.sınıf öğrencisiyim ve iç mimar olmak istiyorum . Matematiğim orta derece de , çizimlerim kötü ama kurs alarak üstesinden gelebileceğime inanıyorum.
  Sorum şu ki;
  1- iç mimarlık bölümüne sayısaldan mi yoksa tm den mi girmek daha mantıklı ?
  Cevaplarsanız sevinirim

  Emre / Cevapla
 178. Merhaba ben Şeymanur, bir sorum olacaktı eğer istediğimiz üniversitenin özel yetenek sınavını geçemez isek ne olur? O üniversiteye giremez miyiz?

  Şeymanut / Cevapla
 179. Öncelikle yardımcı olursaniz çok sevinirim, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü istiyorum Tm1den alıyor bu yıl sıralaması nerdeyse Mimarlık kadar yükselmiş neyse asıl sorum İç mimarlığı çok istiyorum çizim yetenegim ne var ne yok bakarak güzel çizebiliyorum anca ,Kendin yap projelerini ,Dekorasyonu, Tasarımı,Yeniliği ve Yaratıcılığı baya çok seviyorum .İngilizce ve diğer başka dilleri öğrenmek istiyorum araştırmacı kişiliğe sahibim ,bu sene tutmadı gibi gözüküyor sıralamalar geri cekilmzse,Seneye iç mimarlık için kalmak istiyorum ama ya kalırımda özel yetenek sinavi yaparlar da kalırsam diye de bir korku var üniversite ye gidersem seneye çalışabilir miyim iç mimarlığa yoksa ağır mı gelir

  Dilara / Cevapla
 180. mobilya tasarım bölümünde okuyup iç mimar olma şansım varmı?

  elif / Cevapla
 181. Ben 11 . Sınıf grafik tasadım öğrencisiyimm yetenek sınavından kokrtugum için iç öimarlıga dönemk istedimm istediğim ünüverstelerde yetenek sınavıylaa alıyolarmıs hepsii eger grafikten devam edersem ğnüverstede hiç zorlanmamm yanii ama yetenegi geçmem lazım ondan korkuyorumm mimarlık için yetenek sınavı olmasaydı bu sene dersaneye gidicektim son sene stajımız oluyo hafta sonu iki günmüz kalıyo sizce ne yapmalıyım iki sen ekırsa gidip grafiktenmi devam etmeliyim yoksa bu sene dersaneye gidip ygs hazırlanıp son sene hafta sonu iki günde iş öimarlık kursuna gidip iş mimarlıktan devam mı etmeliyim son sene iki gün iki gün yetenegi gecmeme yetermii ?? Lütfen cevap verin

  Betül / Cevapla
 182. İyi günler ben 12. Siniftayim ve cizimin cok iyi ic mimar olmak istiyorum ama matematik iyi deyil birde ozel yetenek sinavina girmeden alan universeteler varmi acilen cevaplarsaniz cok makbule gecer simdiden tesekkur ederim

  Mete / Cevapla
 183. Merhaba ben güzel sanatlar öğrencisiyim iç mimar olabilme ihtimalim var mı?

  Sılawin / Cevapla
 184. İç mimar olmam icin neler lazım bana ne yapmalıyım?

  Ünal / Cevapla
 185. Merhaba ben özel bir üniversitenin iç mimarlık bölümünü istiyorum tercih yapıcam ancak çizim yeteneğim hiç yok sıralama tutarsa çizim sınavına girmemek sorun olur mu?
  Teşekkürler

  Ahsen S / Cevapla
 186. Özel yetenekle almayan üniversiteleri söylermisini lütfen

  İlayda / Cevapla
 187. Ben daha lisedeyim içmimar olmak istiyorum babam da müteahhit ama resim iyi değil matematik biraz iyi yapamassam bu diy korkuyorum bu mesleği seçip seçmeme konusunda kararsızım ?

  BeyZa / Cevapla
 188. iç mimar olmak istiyorum ama çizim yeteneğim yok

  erhan / Cevapla
 189. mrb ben küçüklükten beri içmimarlık istiyorum ama hayat şartları el vermedi yaşım 30 ve şuan iç dekorasyon işiyle ugraşıyorum ( mobilya-avize-duvar kagıdı-tavan-ahşap işleri-parke-boya-perde-halı-seramik-vitrifiye-armatür-gergi tavan-mermer-granit-cam işleri yani bir yapıda kullanılan tüm malzemeri birebir imalat ve uygulamasını biliyorum)
  dairenin tamamını a dan z ye tamamlıyorum atölyemde imalattan uygulamaya kadar tüm işeri bizzat kendim yapıyorum acaba iç mimarlıklığı kazansam sonrasında zorlanırmıyım

  tekin / Cevapla
 190. merhabalar ben bu sene üniversite sınavına gireceğim iç mimar olmak istiyorum ama çizim yeteneğim pek iyi değil sizce olumlu olurmu birde yetenek sınavına girmek zorunlumu yani direk puanıma göre geçiş yapamazmıyım hemen cevaplarsanız sevinirim iyi günler

  yusuf / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*