Big Mamma's Cafe Tasarım ve Dekorasyonu | Artstyle Mimarlık Blog

Big Mamma’s Cafe Tasarım ve Dekorasyonu

Big Mamma’s Cafe Tasarım ve Dekorasyonu

 

Big Mamma’s Cafe Restoran yeni şubesi ile lezzet tutkunları için İstanbul Akasaray’da. Bir Danimarka lezzeti Big Mamma’s… Türk mutfağının damak tadına uygun menüsü ile ülkemizde iddialı.

Fark yaratan lezzetlerini, keyifli ve rahat ortamıyla, kendine has mekanında müşterilerinin hizmetine sunan Big Mamma’s Cafe, dekorasyonuyla da göz dolduruyor. 5 katlı binasında pek çok lezzet avcısını ağırlayacak Big Mamma’s Cafe’nin tasarım ve uygulaması Artstyle Mimarlık ekibi trafından yapıldı. Profesyonel hizmet anlayışı ve hızlı servisi ile de farkını hissettiren mekanda dinamizmi sağlayan iç mimarlar, konfor ve estetiği de unutmamış.

 

Müşteriyi içeriye çeken atmosferi yaratmak ve müşteriyi dekorasyon, konfor, lezzet üçgeninde ağırlamak adına yola çıkan Artstyle Mimarlık ekibi, Big Mamma’s Cafe dekorasyonunu planlarken neredeyse her kata farklı bir mekan tasarlamış. Alışveriş arası yorgunluklara keyifli bir mola, arkadaş buluşmalarına katılan lezzet, huzur, dinlenme ve bazen de kavuşma anlarına tanıklık eden, ev rahatlığını modern hizmetle buluşturan Big Mamma’s Cafe dekorasyonunun; genel olarak, farklı disiplinleri bir arada sergileyen eklektik tarzda olduğunu söyleyebiliriz.

 

Her katta ayrı bir atmosfer

Toplam hizmet alanı 665 m2 ve 4 kattan oluşan mekan, Endüstriyel Mimari disiplin ile tasarlanmış. Katlar arasındaki geçiş ve uyumun sırrı ise tuğla, ahşap ve metal dengesinde saklı. Big Mamma’s Cafe dekorasyonunda her katta farklı bir ambiyans ve kullanım amacına göre estetik ve ergonomik objeler tasarımlanmış.

 

Farklı kişiliklerdeki müşterilerin tamamına kendilerini rahat hissettirecek bir tema yaratmak işin en zor kısmı. Bu noktada Artstyle Mimarlık ekibi retro, vintage, pop art ve modern tarz dekorasyon objelerini bir arada kullanarak eklektik bir tarz ortaya koymanın akıllıca bir tercih olacağını düşünmüş ve Big Mamma’s Cafe dekorasyonunu bu doğrultuda tasarlamış. Barın bulunduğu katta ahşap sütun ve duvar tavan uygulamaları dikkat çekiyor. Pişmiş tuğlanın sıcak dokusu duvarları süslerken, zeminde, sütunlarda ve tavanlardaki ahşap da mekanı sarıp sarmalıyor. Ahşap masalar faklı tarz ve boyutdaki sandalyelerle, koltuklarla çeşitlendirilmiş. Aydınlatma için dev spotlar, tavan spot aydınlatması ve bar arkası fonu tercih edilmiş. Zeminde kullanılan karo kaplamalar, duvarlardaki çerçevelerle geçiş sağlarcasına şık ve kullanışlı. Diğer katlara geçiş sağlayan makara tasarımı hem merdiven korkuluğu görevi üstleniyor hem de mekanda eklektik bir hava estiriyor.

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (1)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (2)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (3)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (4)

 

Makaralar size yol gösteriyor

Ahşap merdivenlerle inilen diğer katta makaralar size adeta yol gösteriyor. Big Mamma’s Cafe dekoru, bu katta da size kendinizi özel hissettirecek, sizi dinlendirecek, sıcak ve samimi objelerle donanmış. Ahşap zeminde, ahşap masalar ve metal sarkıt lambalar mekanı ısıtıyor. Yeşillendirilmiş ışıklı duvar panosu mekana taze bir enerji verirken, eklektik koltuk ve sandalyeler de bu temayı güçlendiriyor. Duvar renginde seçilen pastel tonlar, üzerindeki objeleri; çerçeve, saat ve benzeri detayları vurgularken, sunum objeleri de şık ve sade bir görünüm sergiliyor.

Mobilya ve duvar rengi uyumundan sonra yeni nesil aksesuar grupları ile de müşteriyi içeride tutmayı başaran Big Mamma’s Cafe tasarımının bu katında duvarlarda beyaz tuğla tercih edilmiş. Dev ferforje saat duvarın dekorasyonunu tamamlarken, dinlenme ve gevşeme alanı olarak da yemek masalarının yanı sıra uzun, rahat kanepeler düşünülmüş. Metal sarkıtların göz doldurduğu bölümde aydınlatma soft. Sarı bar bankosu ise bu softluğa vurgu yaparak adeta ortamı daha da yumuşatıyor.

Eklektik tasarım ve renklerin gücü

Renklerin gücü ve enerjisine atfedilen bu katta tamamıyla eklektik tasarım hakim. Bu kadar farklı disipilini bir arada kullanıp bir ahenk yakalamak zor olsa da ekip bunu başarmış. İçindeki herkesi evinde hissettiren atmosferi yakalayan tasarımda, kat ahşap renkli paravanlarla bölünlendirilmiş. Ahşap, metal ve tuğlayı bir arada başarıyla kombinleyen tasarımda, tavan spot aydınlatması kullanılmış. Farklı boyuttaki tablolarla bezenmiş duvarlar, faklı koltuk ve sandalyelerle uyumlu. Ahşap masaların ayaklarında kullanılan bisiklet tekerleği misali yuvarlaklar da tavandaki metal kaplama parçalarla uyumlandırılmış. Karo uygulamaları dışında zemin yine bu kattaşap.

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (17)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (16)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (15)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (13)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (14)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (12)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (11)

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (10)

 

Big Mamma’s Cafe dekorasyonunun bu bölümünde duvarda kullanılan metal borularla sağlanan aydınlatma hem efekt hem de aydınlatmaya destek olarak görev yapıyor. Renkli ahşap kapılar, renk sakalasını oturma grubundaki tonlarla pekiştiriyor. Hem pastel hem canlı renkler hakim…

 

Big Mamma’s Cafe dekorasyonunun bu katında kullanılan asma tavan, dekoratif görünümünün yanı sıra ses ve ısı yalıtımına yardımcı oluyor. Büyük bir ahşap panel görünümündeki asma tavan hem ahşap dokusu, hem de renk tonuyla cafeye ayrı bir hava katıyor. Son derece estetik görünüme sahip ahşap asma tavan, mekana faklı atmosfer ve enerji veriyor. Ahşap metal ve tuğlanın armonisine burada cam da eşlik ediyor. Metal sarkıtlar ve tavan spotlarıyla da aydınlanan mekanda, zemin, tavan ve sütunlar da ahşap.

artstyle mimarlık, cafe dekorları, big mamma’s,big mammas, cafe dekorasyon (8)

Lezzet, kalite ve müşteri memnuniyeti

 

Big Mamma’s Cafe restoran, sabah kahvaltısından öğle yemeğine, akşam üzeri buluşmalarından akşam yemeğine kadar günün her saati farklı alternatif menüleriyle hizmet veren bir mekan ve tasarımı daona göre şekilleniyor. “Lezzet, kalite ve müşteri memnuniyeti” anlayışı ile Danimarka’dan Türkiye’ye uzanan lezzet zinciri Big Mamma’s’ın yeni şubeşi Aksaray, ergonomisi ile de misafir dostu bir cafe. Müşteri memnuniyeti ile yola çıkılmış samimi bir atmosfer ile donatılan Big Mamma’s Cafe‘nin bu katında mat antrasit rengi duvar kaplamaları tuğlanın sıcaklığı ile bütünleşmiş. Sıcaklığı ve samimi atmosferi yaratan dekoratif objeler, renkler, modeller de mekana hayat katmış.

 

Kafa dağıtmak, dinlenmek, huzur bulmak için gelip, bir de lezzetin tadına varmak isteyenlerdenseniz, Big Mamma’s Cafe Restoran’ın bu köşesi tam size göre. Bu katta; kendinizi özel hissettirecek köşelerde de ağırlanabilirsiniz. Evinizin misafir odası kıvamındaki bu bölümde; sıcak, samimi, özel  bir yemek planlayabilirsiniz. Dev şamdanlar, metal sarkıtlarla aydınlatılmış, el oymaları ile süslü yemek masasının yanı sıra yine ışıklı duvar panosu, ahşap mobilyalar, ahşap panel kaplamaları, ahşap yer döşemeleri ve masalarla kombinlenen bu köşelerde atmosferin daha da sıcak olduğunu hissedeceksiniz.

 

Ahşap tavan uygulamaları, günışığını içeri taşıyan büyük pencereler mekana şık ve esteteik bir görüntü kazandırıyor. Farklı ahşap mobilya grupları ile bölümlendirilen Big Mamma’s Cafe Restoran’ın bu bölümünde; beyaz tuğla duvarlar, yuvarlak ahşap masalar ve duvarları süsleyen desenli yazılar mekanı aydınlık kılıyor.

 

Şık, ergonomik ve zarif  bu mekanda sizin payınıza düşen ise nefis lezzetlerin tadına bakmak!…


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*