Klasik Mutfak Dekorasyonu, Klasik Mutfak Mobilyaları | Artstyle Mimarlık Blog

Klasik Mutfak Dekorasyonu, Klasik Mutfak Mobilyaları

Klasik Mutfak modelleri, klasik mutfak dekorasyonu, klasik mutfak mobilyaları

Klasik Mutfak modelleri, klasik mutfak dekorasyonu, klasik mutfak mobilyaları

Mutfaklarda Lüks ve İhtişam Devri..

 

Evimizin salonunda, yatak odasında ya da özel köşelerinde tercih ettiğimiz klasik şıklık şimdilerde mutfaklara da taşındı. En özel misafirlerimizi, en samimi dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sevdiklerimizi ağırladığımız mutfaklarımızda artık lezzet albeniyle de buluşuyor.

Evin konseptiyle uyumlu tarzda tasarlanan klasik mutfaklar, modern mutfak konforunda ve rahatlığında, klasik tarz şıklığında, göz dolduruyorlar.

 

 

Klasik Mutfak modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

Klasik mutfak dekorasyonları diğer tarzlara göre daha gösterişli, daha ağır olabilir. Bu nedenle klasik mutfakta kullanılan modellerin kendilerini gösterebilmeleri için geniş mekana ihtiyaç duyulur.

Klasik tarzda dekore edilen bir mutfakta depolama alanı veya oturma alanı bulunması durumunda bu bölgenin de, mutfağa uyumlu olması için, klasik olarak tasarlanması gerekir.

 

Klasik ahşap mutfak mobilyası

 

 

Klasik Mutfak dekorasyon modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

Kolay dekorasyon, doğallık ve dayanıklılığın yanı sıra asalet ve sıcaklık sağlayan ahşap, mutfaklarda da farkını hissettiriyor.

Klasik mutfak dekorasyonunda ahşabın bir diğer seçilme nedeni de,  bu malzemenin çok farklı renklere ve tonlara bürünebiliyor olmasıdır.

 

 

Klasik Mutfak modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

Tamamı el oyması klasik mutfak mobilyası ile donatılan mutfaklarda tüm mutfağı ahşap lambri ile kaplayarak bütünlüğü korumak, tasarımınızı güçlendirecektir.

Klasik mutfak dekorasyonunda kullanılan dolap kapak ve gövde malzemeleri de ahşap tercih edildiğinde; kapaklarda oymalı modeller kullanılması kaçınılmaz olur.

 

 

mutfak beyaz site

 

 

Mutfak duvarlarında kullanılan ahşap lambriler üzerindeki el oymaları ve altın varak boya uygulamaları klasik tarzın en belirleyici özellikleri arasındadır.

Klasik mutfak dekorasyonunda, tezgah üstü mutfak dolapları ince hatlıdır. Renk ve stil seçimi ise mekana sofistike ve lüks bir hava katar.

Mutfaktaki tüm kapılar ve diğer dekoratif ahşaplar üzerindeki el oyması uygulamalar, klasik mutfak dekorasyonunun tamamlayıcılarıdır.

Klasik mutfaklarda, klasik yemek odası takımlarında tüm ürünlerin uyumunun sağlanabilmesi amacıyla retro tarzı uygulamalara yer verilebilir.

 

Klasik mutfaklarda aydınlatma

 

mutfak beyaz site 2

 

 

Klasik mutfaklarda aydınlatma seçenekleri arasında başı çeken avizelerdir. Avize modelleri konusunda en popüler olan modeller ise tavan avizeleridir. Kollu şamdan havasındaki tavan avizeleri mutfağınıza hem ihtişam katacak, hem de aydınlatma konusunda avantaj sağlayacaktır.

Ana aydınlatma olarak kullanılan avize aydınlatma seçeneğini daha güçlü hale getirmek amacıyla klasik mutfaklarda aydınlatma desteği kullanılabilir. Tavana yerleştirilen led aydınlatmalar bu görevi üstlenerek tam aydınlatma sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Oymalı altın varak tavan

 

Klasik Mutfak modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

 

Klasik mutfak dekorasyonlarında aksesuar seçenekleri arasında ilk olarak tavana yapılacak uygulamaları sayabiliriz. Klasik mutfakların tavanlarında kullanılacak olan ahşap, metal ya da farklı materyallerden yapılacak desen uygulamaları klasik mutfakların kendilerini daha şık göstermesini sağlar. Altın varak uygulamalarla da hareketlendirilen tavanlar, mutfağa ihtişam ve ışıltı katarlar.

 

Aksesuarda da klasik şıklığı

 

 

Klasik Mutfak modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

 

Klasik mutfaklarda büyük mobilyaların neden olduğu hantallığı biraz olsun gözden uzaklaştırabilmek adına canlı veya cansız çiçeklerden oluşan buketler kullanılabilir. Canlı ve cansız çiçeklerin sergileneceği ortamda şık bir vazonun tercih edilmesi, klasik mutfakların ihtişamına yakışır bir hareket olacaktır.

Klasik mutfak dekorasyonlarında, dekoratif vazoların haricinde gerçek veya yapay meyvelerin sergilendiği meyve sepetleri de şık dekorasyon ürünü olarak tercih edilirler.

 

 

Klasik Mutfak modelleri.

Klasik Mutfak modelleri.

 

Klasik mutfak dekorasyonunda; yüksek tavandaki oymalı altın kartonpiyer uygulamasından gümüş renkli tarihi dokulu avizeye; antik bir çağrışım yaratan lambri duvar uygulamalarından oymalı ada mutfak masasının ayağına kadar her şey birbiriyle klasik bir ahenk içinde…

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*