Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı | Artstyle Mimarlık Blog

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı

Dekorasyon dünyası uçsuz bucaksızdır. Milyonlarca ayrıntısı vardır. Çünkü dekorasyon dediğimiz kavram bir bütündür. Sadece doğru renk kullanımı yada şık mobilyalar yada hoş boyanmış duvarlar… Bunlar bütünün parçalarıdır.

Bu yüzden evimizdeki mobilyalarımız kadar kullandığımız aksesuarlarda büyük önem teşkil eder. Bu aksesuarlardan bir tanesi de aynadır. aynalar çok amaçlı kullanılabilirler. Kimi zaman dar bir ortama derinlik katarlar, kimi zamanda ortama şıklık…

Hepimizin çok iyi bildiği bir masal vardır. O masalda Pamuk Prenses’in üvey annesi sorar ‘ ayna ayna söyle bana benden daha güzel var mı bu dünyada? ‘ Ayna, kadınların tercih ettiği bir aksesuarken bugün aynaları evlerimizde, iş yerlerimizde dekorasyon amaçlı kullanmaktayız.

Ancak her şeyde olduğu gibi ayna kullanımında da dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Ne şekilde kullanacağımıza, boyuna, hangi odada nasıl kullanacağımıza…

İşte size birkaç öneri;

Hol ve antre duvarınıza yerleştireceğiniz uzun yatay aynalar alanı genişletir ve loşluğu alır. Ayrıca oda geçişlerini görsel anlamda ferahlatır.
Duvara asılmak yerine diklemesine yere yerleştirilmiş uzun dikdörtgen bir ayna giyinme odaları için ideal bir çözüm. Ayrıca kenarına takacağınız birkaç spotla dar köşeleri de aydınlatabilirsiniz.

Bir aynanın mutfağınızı düzenli tutmanızda faydası olacaktır.
Aynaları asarken yüksekliği kendi boyunuza göre ayarlamayın. Bunun yerine mekanın tavan yüksekliği ve alanı kaplayan mobilyaların büyüklük oranlarını dikkate alarak hacim kazandıran uygulamalar yapabilirsiniz.

Geniş alanlar yaratmak dışında aydınlık oluşturmak için de aynalar sıklıkla kullanılır. Eğer aydınlık bir alan amacı ile kullanılıyorsa pencere karşısına yerleştirilmelidir. Böylece pencereden aldığı ışığı ortama aktaracak ve iç mekandaki ışığı artıracaktır. Güneş ışığından daha fazla faydalanabilirsiniz.

Evinizi Feng Shui2ye göre düzenlediyseniz ayna kullanımınızı artırabilirsiniz. Çünkü Feng Shui felsefesine göre ayna enerjiyi artırır.

evdekorasyonundaaynakullanımı

wall-decor-with-mirror-style

 

 

evdekorasyonundaaynakullanımı

5-Geometric-Mirrors-For-Your-Living-Room-1

199

4658m__70989.1417423447.1280.1280

000161445alt2

funky-cool-mirrors-creazioni

Large-Medicine-Cabinets-with-Mirrors

Luxury-French-Large-Framed-Wall-Mirrors

mirror5

mirror-decoration-for-hallway

mirrors4

Modern-Home-Decorative-Wall-Mirrors-Furniture

Oval-Bathroom-Mirrors

evdekorasyonundaaynakullanımı

black-sofa-with-futuristic-modular-wall-mirrors

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

interesting-smania-collections-home-office-residence-on-home-office-with-white-cupboard-round-mirror-wall-decoration-images

mirrors1

mirrorsbefore

Round-Small-Wall-Mirrors-Decorative

Target2

Wall-Mirrors-For-Living-Room-600x400

white-floating-vanity-paired-with-acrylic-chair-also-decorative-curved-mirror-designed-in-minimalist-bathroom-space

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*