Dünyadaki Sıradışı Mimari Yapılar | Artstyle Mimarlık Blog

Dünyadaki Sıradışı Mimari Yapılar

Abu Dhabi kentinde var olan ilginç mimarisi ve ikonik bir yapı özelliği ile beğeni kazanan Yas Hotel, dünya mimarileri arasındaki yerini ilk sıralarda bulunduruyor. Önemli bir gayrimenkul ve yatırım şirketi olan Aldar Properties ’in kurduğu 500 odalı kapasiteye sahip olan bu otel, 2009 yılında faaliyetine başladı. 85.000 metre karelik olan bu yapıt otelin ortasından yarış pisti geçirilmesi de eski geleneklerle, ileri teknolojinin karmasını yansıtan ve eşi benzeri olmayan bir yapıya sahip.

2

 Görkemli mimari yapılarYas Hotel

Yine Aldar Properties ‘in Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan lens şeklindeki çalışma ofis binası, Abu Dhabi kentinin sahip olduğu önemli mimari yapılardan biridir.

4

Tasarım harikası , Aldar Properties ofis binası

5

 

Meksika’da bulunan Conch kulübeleri ise, bir zamanlar çizgi filmlerde yer alan Çakmaktaş ailesinin sahip olduğu evi anımsatıyor. Taş devri döneminin mimarisi ilham alınarak yapılan bu evler, dünyanın ilginç mimarileri arasında yerini almıştır.

1

 İlginç mimariler, Conch kulübeleri

3

 

Almanya’da bulunan Grüne Zitadelle, Magdeburg kentinde yer alan ilginç yapılardan bir diğeridir. İlginç mimarisi ve canlı renkleri ile oldukça dikkat çeken bu yapı, kente oldukça hareket katmış görünüyor.

7

 ilginç mimariler, Grüne Zitadelle

Hundertwasserhaus

 

 

Fransa’da Nice kentinde bulunan La Tete au Carre heykeli, dünyanın ilginç mimari yapıtları arasında bulunuyor. İnsan kafası üzerinde olan küp motifi, kentin meydanına konumlandırılmış.

9

 İlginç mimari yapılar, La Tete au Carre

10

 

İşte size sıra dışı olarak nitelendireceğiniz bir okul. Norveç’in Oslo kentinde bulunan bu uluslararası okul, değişik mimarisi ve canlı renkleri ile görenleri şaşkına uğratacak ve öğrencilerine de farklı ambiyanslar yaşatacak bir yer.

11

 Sıradışı tasarım yapılar, uluslararası okul Oslo

12


1 Comments on this post

  1. Begun, the great internet edicutaon has.

    Dernell / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*