Epoksi Zemin Kaplamaları | Artstyle Mimarlık Blog

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, tozu dağıtmayan, düzgün ve parlak yüzeyli, kaymaz, çeşitli renklerde yapılabilen epoksiden üretilmiş bir zemin kaplama malzemesidir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Dekoratif ve şık görünümüyle alanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle mağaza ve showroomlarda daha çok tercih edilen bu malzeme ile dar mekânlarınız bile oldukça geniş ve ferah görünecektir. Epoksi yer kaplaması, mekanik ve kimyasal aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Kaydırmaz bir yüzeye sahip olması güvenliğinizi yüksek tutar. Uygulanması da oldukça kolaydır. Anti bakteriyel özelliği yüksek olduğu için, steril odalar, laboratuvarlar veya hastane gibi hijyen gerektiren alanlarda tercih edilmektedir.  Temizliği oldukça kolay ve pratiktir. Yumuşak bez veya mikro fiber bir bezle silinmesi yeterlidir. Anında parlaklığını yansıtır.

Epoksi Yer Kaplaması

Epoksi Yer Kaplaması

Epoksi kaplama kalınlıkları 0,2 mm -0,5 mm arası değişmektedir.  Bakım ve onarımı oldukça ekonomiktir. Sürtünme ve aşınmaya karşı oldukça da dayanıklıdır. Aşınmış yüzeyler, çukurlaşmış alanlar ve zedelenmiş beton zeminlerini biranda oldukça düzgün parlak ve albenili hale getiren epoksi self leveling, kaplama yapıldıktan 6–8 saat sonra kullanıma hazır hale gelir.  Bu süre içerisinde sadece tahammül etmeniz gereken tek şey kokusudur. Bir süre sonra iyice kuruyunca, bu keskin koku da geçecektir.

Epoksi Self Leveling

Epoksi Self Leveling

Evleriniz ve işyerlerinizdeki geniş antreler, koridorlar veya dilediğiniz alanları epoksi ile kaplayarak, hem iş maliyetlerini hafifletebilir hemde bu süre için harcanan zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Yer yüzeyleri ışıl ışıl olsun ve şık görünsün diyorsanız, epoksi kaplamalarına göz atmayı ihmal etmeyin.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*