Vintage Villa Dekorasyonları | Artstyle Mimarlık Blog

Villlarda Vintage Dekorasyonları

Vintage Villa Dekorasyon

Kelime anlamına bakıldığında vintage geçmiş dönemlerde kullanılmış tarzların bugüne uyarlanması demektir ve modadan dekorasyona, kumaş baskısından makyaja ve saç kesimine kadar her alanda kendini gösteren bir akımdır.

Vintage denildiğinde kast edilen özel bir zaman dilimi ya da sınırları belli bir geçmiş yoktur. O eşyanın ya da mobilyanın geçmişte herhangi bir zamanda kullanılmış olması vintage olarak değerlendirilmesi için yeterlidir.


Vintage villa dekorasyonlari (6)

Vintage villa dekorasyonlari ,vintage mobilya

Vintage villa dekorasyonlari (4)

Vintage villa dekorasyonlari ,vintage mobilya

Vintage villa dekorasyonlari (3)

Vintage villa dekorasyonlari ,vintage mobilya

Vintage villa dekorasyonlari (2)

Vintage villa dekorasyonlari ,vintage mobilya

Vintage villa dekorasyonlari (1)

Vintage villa dekorasyonlari ,vintage mobilya

Son dönemlerde oldukça popüler olan vintage akımının ilk olarak görüldüğü alan ev dekorasyonudur.Özellikle villa dekorasyonlarında tercih edilen ve oldukça şık sonuçlar elde edilmesini sağlayan vintage dekorasyon stilinde hem modern hem nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Ancak bunu yaparken dikkat edilmesi gerekenler var.

Örneğin, bir odak noktası seçilmeli ve bundan sonra istenen atmosfer yaratılmalıdır. Bu odak noktası,vintage bir masa, bir dolap ya da bir kanepe olabilir.

Eğer villanızda vintage dekorasyona ilgi duyuyorsanız, annenizin ya da anneannenizin çeyiz sandıkları çok işinize yarayabilir. Dantel örtüler, el yapımı aksesuarlar ilk akla gelen küçük vintage parçalardır ve villanızın salonunda çok şık duracaktır. Ayrıca cam şekerlik, abajur gibi günlük kullanıma uygun eşyaları da vintage dekorasyonda kullanabilirsiniz. Tablolar da vintage dekorasyonda vazgeçilmezler arasındadır.

Villanızda vintage dekorasyon uygulaması düşünüyorsanız,her rengi kullanamayacağınızı bilmelisiniz. Vintage dekorasyonun belli renk grupları vardır ve bunlar arasında en çok kullanılanlar pembe, beyaz, pastel yeşil ve toprak tonlarıdır. Sade ve doğal olan vintage dekorasyon tarzında, çiçek sıkça kullanılır. İster mekanda kullanılan canlı çiçekler olsun ister çiçek desenli dokumalar…Vintage dekorasyonun en büyük gösterişi çiçeklerden gelir. Ve elbette bir de dantellerden…

Vintage Mobilya

Vintage Mobilya için eski mobilya veya eskitme boya yapılmış mobilyada denilebilir,

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*