Bayan Kuaför Salonu Dekorasyonu | Artstyle Mimarlık Blog

Bayan Kuaför Salonu Dekorasyonu

Bayan Kuaför Salonu Dekorasyonu

Her daim bakımlı ve güzel olmayı seven bayanlara hizmet edilecek yerlerinde tabi ki bir o kadar şık ve zarif görünmesi gerekir. Zarafetinin yanında ışıl ışıl görüntüsüyle dikkat çekmeli, tertemiz ve aynı zamanda da ferah olmalıdır. Bunu sağlayacak ilk aşama yer döşemelerinden geçer. Açık renkli ve parlak yer döşemelerinde granit ve mermer tercih edilmesi,  şıklığı sağlayacak en önemli etkendir. Temizlik açısından da oldukça kolay ve pratik olacaktır.

bayan kuaför dekorasyon

Bayan Kuaför Salonu Dekorasyon

Duvar ve tavan dekorasyonu, salonunuza derinlik katacak diğer bir önemli unsurdur. Yanlış seçimler çok geniş olan bir mekânı oldukça boğucu görünmesini sağlayabilir. Standart genişlikte olan bir kuaför salonunu, aydınlık seçimlerle ve duvar aynası uygulamalarıyla, çok geniş bir mekâna dönüştürebilirsiniz.

Dekoratif Aynalar

Dekoratif Aynalar

Dekorlarınızı ve mobilyalarınızı her zaman salonun uzak yönüne doğru döşemeli, bekleme koltuklarınızı bu şekilde dizayn etmelisiniz.  Dekoratif koltuklar, müşterilerinizin uzun bekleme saatlerini keyfe dönüştürecektir. Asma tavan uygulamaları, spot ışıklar veya led aydınlatmalar ile aynı yöne doğru döşeyeceğiniz ışık sistemleriniz, salonunuza oldukça derinlik kazandırarak çok daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Zarafeti ön planda tutuyorsanız, lükens ayaklı dresuvarlar tam da aradığınız müşteri bankoları olabilir. Çelik veya parlak lake ahşap olarak tercih edebileceğiniz lükens ayakların üzerine, salonunuza canlılık kazandıracak farklı bir renkten ve parlak özellikte olan bir tezgâh malzemesi uygulayabilirsiniz.  Ayrıca duvarlarınıza taş duvar veya taş tuğla görünümlü duvar kâğıdı uygulayarak, ambiyansı bir anda değiştirebilirsiniz.

Dekoratif Aynalar

Dekoratif Aynalar

Salonun ortasını bölen kolonlar varsa, bu kolonları şık ve dekoratif aynalarla kolayca kamufle edebilirsiniz. Seçeceğiniz aynalar, bronz aynalarla şekillendirilmiş olarak döşenirse, hem müşterilerinizin güzelliğine güzellik katacak hem de salonunuzu çok daha geniş ve ferah göstermesine sebep olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*