suni mermer, suni mutfak mermeri, mermer | Artstyle Mimarlık Blog

Suni Mermer Nedir? Nerelerde Kullanılır?

SUNİ MERMER NEDİR? NERELERDE KULLANILIR?

Günümüzde bir çok alanda mermerlerin yerini suni mermerler almıştır. Bunun en büyük nedeni aralarındaki fiyat farkıdır. Aralarında görsel olarak pek fark yoktur hemen hemen aynı görünüme sahiptirler. Tabi malzeme olarak aralarında büyük farklar vardır. Dökme mermerler bazı malzemelerin karışımı olarak yapıldığından dolayı diğerlerine nazaran daha uygundur.

Suni mermerler nasıl oluşturulur?

Suni mermerler bazı maddelerin birleşmesiyle oluşur. İçerisindeki malzemeler ise polyester reçinesi katalizör doldurucular ve boya maddeleridir. Polyester reçinesini katalizör doldurucu ve boya maddesi ile birleştirip bunlara ısı vererek bir karışım hazırlanır ve mermer görünümü verilir. İşte suni mermerin yapılışı böyledir.

Suni mermerlerin kullanım alanları nerelerdir?

Bazı kişiler suni mermerin her yere uygulanamayacağını söyleyebilir. Ama bu tamamen yanlıştır çünkü suni mermer normal mermerin uygulandığı her alan da kullanılabilir. Kalitesine gelecek olursak ondan pek altta kalır yanı yoktur. Dolayısı ile onu rahatça kullanabilirsiniz. Mermerler en çok mutfaklarda kullanılır. Tezgâh olarak kullanılan mermerler birçok evde bulunmaktadır. Misal olarak bugün bir hazır mutfak satan yere gidin. Gireceğiniz birçok dükkân da kullanılan malzeme aynı olacaktır. O da suni mermerden farklı değildir. Mutfakları ele alırsak bu alanlarda zaten büyük harcamalar yapılmaktadır. Tezgâhların bu harcamaları daha fazlalaştıracak olması kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Tüm bunları göz önünde bulundurursanız suni mermer oldukça karlı bir seçimdir.

Suni mermerlerin kullanım ömrü ne kadardır?

Bilinen yanlışlardan biri de suni mermerin kalitesiz olacağıdır. Bu kesinlikle yanlıştır. Suni mermer kesinlikle kaliteli ve dayanıklı bir malzemedir. Eğer sizlerinde bu tarz ihtiyaçlarınız varsa hiç düşünmeden suni mermerlerden satın alabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla ve uzun yıllar kullanabilirisiniz. Daha detaylı bilgi için 0212 573 99 49 numaralı telefonu arayarak Artstyle mimarlıktan da yardım alabilirsiniz. Keyifli alışverişler.

 


1 Comments on this post

  1. Selam.yaptiniz isin vidyosunu gonder bilirmisiniz izleyelim?

    adalet / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*